اخبارسینمای ایرانفیلم کوتاههمه مطالب

برگزیدگان جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند / شب گلایه گلمکانی

 

سی و پنجمین دوره از جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران بعد از چهار روز رقابت میان فیلمسازان داخلی و خارجی با معرفی برگزیدگان در برج میلاد تهران به کار خود پایان داد.

سایت تحلیلی خبری فیلمروز : سی و پنجمین دوره از جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران بعد از چهار روز رقابت میان فیلمسازان داخلی و خارجی با معرفی برگزیدگان در برج میلاد تهران به کار خود پایان داد.مهدی سلوکی با اجرای نه چندان مسلط خود و تعداد تپق های بی شمارش  در اعلام اسامی و بیانیه هیات داوران، دوباره بحران اجرا در مراسم هایی از این دست را به برگزار کنندگان آن  یادآور شد .

مراسمی که  فارغ از نقص ها و کمبود های همیشگی ، به لحاظ فنی و سلیقه اعمال شده در انتخاب آیتم هایی چون موسیقی کر و کلاسیک ، می تواند نقطه امیدوارکننده ای در جهت دهی مناسب برای برگزاری این گونه از جشن های رسمی و دولتی باشد .

جایزه بخش کتاب و سینما :

جایزه اول بخش بهترین کتاب و سینما به «موج کوتاه»  به کارگردانی محمد اسماعیلی براساس  طرحی از غلامحسین ساعدی اهدا شد.

اسماعیلی با آمدن بر روی سن و دریافت جایزه خود، گفت: این جایزه مشترک بین من و آقای ساعدی است.

جایزه بخش هنر و تجربه و گلایه های هوشنگ گلمکانی:

در بخش هنر و تجربه ، سامان سالور و هوشنگ گلمکانی تندیس را به فیلم روباه بخ کارگردانی «صادق جوادی» اهدا کردند.

گلمکانی در این بخش گفت: گروه هنر وتجربه یک درصد از ظرفیت اکران را دارد و من دلیل این مخالفت‌ها را نمی‌دانم. این تنها امکانی است که دولت در طول تاریخ سینمای ایران برای فیلم کوتاه، مستند، تجربی سوبسید را به زمان نمایش آورده است برخلاف سوبسیدهای فسادآفرین بخش تولید، بنابراین بگذارید این بخش‌ها بمانند.

گلایه های هوشنگ گلمکانی در اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه تهران
هوشنگ گلمکانی و سامان سالور و اهدا جایزه به فیلم روباه

او افزود: سینمای ایران با وجود همه انتقاداتی که می‌شود فقط اکران نیست و سینمای ایران امروز از نظر امکانات فنی و نیروی فکری و انسانی قرار دارد اما آنچه که ظاهر می‌شود تمام توانایی نیست و توانایی ما جوانان هستند که برای اولین بار امیدی برای عرضه آثارشان کرده‌اند و امیدوارم که بگذارید این بخش بماند.

 

بخش جوایز:

دیپلم افتخار بهترین فیلم داستانی از نگاه انجمن فیلم کوتاه خانه سینما: فیلم  تشریح به کارگردانی سیاوش شهابی

جایزه بهترین فیلم مستند در بخش بین الملل: فیلم تابستان چه می‌گوید؟ از کشور هند

جایزه بهترین پویانمایی در بخش بین الملل: آگوئرو از کشور  پرتغال

لوح تقدیر بهترین پویانمایی از فیلم تعطیلات از آمریکا

بهترین فیلم داستانی در بخش بین الملل: وحشی به کارگردانی جرمی کومته از کشور کانادا

لوح تقدیر بهترین فیلم داستانی در بخش بین الملل: سوسک در انتهای خیابان از اسپانیا

 

برندگان مسابقه پیچینگ:

جایزه اول: رویای زرد خال‌دار به کارگردانی باران سرمد

جایزه دوم: جناکات به کارگردانی عطا مجابی

جایزه نفر سوم: پله‌کان به کارگردانی محسن باقری

جایزه نفر چهارم: آینه به کارگردانی آمنه صحرایی

 

برنده جایزه بزرگ بخش بین الملل: تشریح به کارگردانی سیاوش شهابی

 

هیئت داوران یونسیف لوح تقدیر ویژه خود را به فیلم همشهری جنگ٬ به کارگردانی احمد زایری تقدیم کرد

جایزه اصلی یونیسف شامل یک دوربین فیلم برداری و عکاسی و همچنین تندیس یونیسف؛ به فیلم عروسک٬ به کارگردانی علی دلکاری

 

نامزدهای جایزه بهترین صداگذاری:

فرشید پاسدار فیلم ثبوت

محمدمهدی جواهری زاده فیلم  سرسام

حسین قورچیان فیلم موج کوتاه

حسین قورچیان انیمیشن گرگم و گله می برم

 تندیس بهترین صداگذاری تعلق گرفت به حسین قورچیان برای پویانمایی گرگم و گله می‌برم
کتایون پرمر و محمد روحبخش برنده جایزه بهترین تدوین
کتایون پرمر و محمد روحبخش برنده جایزه بهترین تدوین

نامزدهای بهترین تدوین:

پویان شعله ور فیلم مثل بچه آدم

محمد نجاریان فیلم در بین

اسماعیل علیزاده فیلم بچه خور

کتایون پرمر و محمد روحبخش فیلم تو هنوز اینجایی

عماد خدابخش فیلم تشریح

جایزه بهترین تدوین تعلق گرفت به کتایون پرمر و محمد روحبخش٬ برای فیلم تو هنوز اینجایی

 

نامزدهای بهترین فیلم برداری:

سینا کرمانی زاده فیلم رورانس

داوود ملکی حسینی فیلم در بین

هادی بهروز فیلم بچه خور

فرشاد محمدی فیلم تو هنوز اینجایی

حامد حسینی سنگری فیلم جشن

محمد رسولی فیلم بدل

 جایزه بهترین فیلم برداری تعلق گرفت به سینا کرمانی زاده برای فیلم رورانس

 

نامزدهای بهترین فیلمنامه:

سوگل رضوانی فیلم رورانس

علی‌یار راستی فیلم در بین

امید شمس فیلم قرار

سیاوش شهابی فیلم تشریح

آبان عسگری و محمد کارت فیلم بچه خور

امین چادگانی فیلم برف تابستان

وجایزه بهترین فیلم‌نامه تعلق گرفت به امید شمس برای فیلم قرار

 

دیپلم افتخار بهترین فیلم با موضوع دفاع مقدس به علی زارع قنات نوئی برای پویانمایی چشم انداز خالی تقدیم شد

سیاوش شهابی کارگردان فیلم " تشریح" ، پر افتخار ترین فیلم جشنواره امسال
سیاوش شهابی کارگردان فیلم ” تشریح” ، پر افتخار ترین فیلم جشنواره امسال

 

نامزدهای بهترین کارگردانی بخش پویا نمایی:

صادق جوادی فیلم روباه

محبوبه کلایی فیلم سینک

جواد مطوری فیلم قطار

امیرهوشنگ معین فیلم گرگم و گله می‌برم

لوح تقدیر این بخش اهدا شد به فیلم سینک به کارگردانی محبوبه کلایی

 

همچنین تندیس بهترین کارگردانی به فیلم روباه اثر صادق جوادی تعلق گرفت

 

دیپلم افتخار بهترین فیلم با موضوع فرهنگ بومی به فیلم اهل آب٬ ساخته آزاده بیزار گیتی

و دیپلم افتخار بهترین فیلم با موضوع هویت ملی به فیلم برج رادکان٬ ساخته حجت حیدری و احسان ملازاده تعلق گرفت

 

نامزدهای بهترین کارگردانی در بخش مستند:

سید مصطفی فخاری نیری برای فیلم

دلاور دوستانیان برای فیلم فیکا و فیدان

سجاد ایمانی جوکر

حجت حیدری احسان ملازاده برای فیلم برج رادکان

الهام آقالری برای فیلم شهرزیبای من

 جایزه بهترین کارگردانی مشترکا به فیلم جوکر اثر سجاد ایمانی و فیلم داستان عروسک ها اثر مصطفی فخاری نیری اهدا شد

 

نامزد های بخش تجربی:

عطا مجابی٬ فیلم سینساید یا هیچ کس باور نمیکنه ولی پلیسا بی‌خودی افتادن دنبال من

محمد مهدی رسولی٬ فیلم کپسول

پویا رضی٬ فیلم نبودن

علی همراز٬ فیلم لاوراتوار

جایزه بهترین کارگردانی نیز اهدا شد به فیلم نبودن٬ به کارگردانی پویا رضی

 

سهیل قنادان برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد
سهیل قنادان برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد

جایزه بهترین بازیگر زن و مرد:

 

دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد اهدا شد به «سهیل قنادان» برای بازی در فیلم «برادر» به کارگردانی نوشین معراجی؛

و «علی‌رضا ثانی‌فر» برای بازی در فیلم «تشریح» به کاگردانی سیاوش شهابی

دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن از نگاه هیات داوران اهدا شد به «ندا جبرئیلی» برای بازی در فیلم «دربین» به کارگردانی علی‌یار راستی

 

نامزدهای بهترین کارگردانی بخش داستانی:

سوگل رضوانی٬ فیلم رورانس

محمد کارت٬ فیلم بچه خور

علی‌یار راستی٬ فیلم در بین

کتایون پرمر و محمد روحبخش٬ فیلم تو هنوز اینجایی

سیاوش شهابی٬ فیلم تشریح

حامد اصلانی٬ فیلم S

آرین وزیر دفتری٬ فیلم مثل بچه آدم

لوح تقدیر بهترین کارگردانی تعلق گرفت به محمد کارت٬ فیلم بچه خور
همچنین تندیس و جایزه بهترین کارگردانی به سوگل رضوانی٬ فیلم رورانس تعلق گرفت

 

جایزه ویژه هیات داوران در بخش فیلم های داستانی تعلق گرفت به فیلم تشریح٬ به کارگردانی سیاوش شهابی

 

تندیس بهترین فیلم از نگاه تماشاگران اهدا شد به محمد کارت٬ برای فیلم بچه‌خور

 

در پایان ،جایزه بزرگ بهترین فیلم در سی‌و‌پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران تعلق گرفت به فیلم «در بین»٬ به کارگردانی «علی‌یار راستی»

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن