اخبارسینمای جهانهمه مطالب

جوایز اصلی اسکار۲۰۲۰ برای نماینده سینمای آسیا/«انگل» شگفتی‌ساز شد

به گزارش فیلمروز به نقل از هالیوود ریپورتر، مراسم اهدای جوایز اسکار ۲۰۲۰ در دالبی تئاتر لس آنجلس و برای دومین سال بدون داشتن مجری برگزار و برندگانش را به دنیا معرفی کرد. در این دوره فیلم «انگل» از کره جنوبی توانست اسکار بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم بلند بین المللی و بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی را از آن خود کند.

در زمان معرفی نامزدهای نود و دومین دوره مراسم اسکار، «جوکر» در میان بخش‌های مختلف با کسب نامزدی در ۱۱ بخش پیشتاز بود و «روزی روزگاری در هالیوود»، «ایرلندی» و «۱۹۱۷» با نامزدی در ۱۰ بخش در مکان دوم قرار گرفته‌ بودند.

برگزیدگان و نامزدهای بخش های مختلف اسکار نود و دوم عبارتند از:

بهترین فیلم؛ انگل

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

«۱۹۱۷»

«ایرلندی»

«جوجو خرگوش»

«جوکر»

«زنان کوچک»

«داستان ازدواج»

«فورد در برابر فراری»

روزی روزگاری در هالیوود»

بهترین کارگردان؛ بونگ جون هو برای «انگل»

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

مارتین اسکورسیزی برای «ایرلندی»

تاد فیلیپس برای «جوکر»

سام مندس برای «۱۹۱۷»

کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود»

بهترین بازیگر مرد؛ واکین فینیکس برای «جوکر»

دیگر نامزدهای این فیلم عبارت بودند از؛

آنتونیو باندراس برای «درد و افتخار»

لئوناردو دی کاپریو برای «روزی روزگاری در هالیوود»

آدام درایور برای «داستان ازدواج»

جاناتان پرایس برای «دو پاپ»

بهترین بازیگر زن؛ رنه زلوگر برای «جودی»

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

اسکارلت جوهانسون برای «داستان ازدواج»

سینتیا اریوو برای «هریت»

سرشا رونان برای «زنان کوچک»

شارلیز ترون برای «بامب شل»

بهترین بازیگر مرد مکمل؛ برد پیت برای «روزی روزگاری در هالیوود»

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

تام هنکس برای «روزی زیبا در محله»

آنتونی هاپکینز برای «دو پاپ»

آل پاچینو برای «ایرلندی»

جو پشی برای «ایرلندی»

بهترین بازیگر زن مکمل؛ لورا درن برای «داستان ازدواج»

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

کیتی بیتس برای «ریچارد جول»

اسکارلت جوهانسون برای «جوجو خرگوش»

فلورانس پیو برای «زنان کوچک»

مارگو رابی برای «بامبشل»

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی؛ بونگ جون-هو و هان جین-وون برای «انگل»

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

نوآ بامباک برای «داستان ازدواج»

ریان جانسون برای «چاقوها بیرون»

کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود»

سام مندس و کریستی ویلسون-کرنز برای «۱۹۱۷»

بهترین فیلمنامه اقتباسی؛ تایکا وایتیتی برای «جوجو خرگوش»

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

استیون زیلیان برای «ایرلندی»

تاد فیلیپس و اسکات سیلور برای «جوکر»

گرتا گرویک برای «زنان کوچک»

آنتونی مکارتن برای «دو پاپ»

بهترین فیلم بلند بین‌المللی؛ «انگل» ساخته بونگ جون هو (کره جنوبی)

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از؛

«بدن مسیح «ساخته یان کوماسا (لهستان)

«سرزمین عسل» ساخته تامارا کوتفسکا و لوبومیر استفانوف (مقدونیه شمالی)

«بینوایان» ساخته لادج لی (فرانسه)

«درد و افتخار» ساخته پدرو آلمودوار (اسپانیا)

بهترین مستند بلند؛ «کارخانه آمریکایی» ساخته استیون بوگنار و جولیا و جف ریشرت

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

«غار» ساخته فراس فیاض

«مرز دموکراسی» ساخته پترا کاستا و جوآنا ناتاسگارا، شین بوریس و تایگو پاوان

«برای سما» ساخته وعد الکتاب و ادوارد واتس

«سرزمین عسل» ساخته تامارا کوتفسکا و لوبو استفانوف و آتاناس گیورگیف

بهترین فیلم بلند انیمیشن؛‌ «داستان اسباب‌بازی ۴» ساخته جاش کولی

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

«چگونه اژدهای خود را تربیت کنید: دنیای پنهان» ساخته دین دبلویس

«بدنم را گم کرده‌ام» ساخته ژرمی کلاپن

«کلاوس» ساخته سرخیو پابلوس و جینکو گوتو

«حلقه گمشده» ساخته کریس باتلر و آریانه سوتنر و تراویس نایت

بهترین طراحی صحنه؛ «روزی روزگاری در هالیوود»

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

«ایرلندی»

«جوجو خرگوش»

«۱۹۱۷»

«انگل»

بهترین طراحی لباس؛ «زنان کوچک»

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

«ایرلندی»

«جوجو خرگوش»

«جوکر»

«روزی روزگاری در هالیوود»

بهترین چهره‌پردازی و مو؛ «بامب‌شل»

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

«جوکر»

«جودی»

«مالیفیسنت: معشوقه شیطان»

«۱۹۱۷»

بهترین فیلمبرداری؛ راجر دیکینز برای «۱۹۱۷»

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

رودریگو پری‌یتو یرای «ایرلندی»

لارنس شر برای «جوکر»

یارین بلاشکه برای «فانوس دریایی»

رابرت ریچاردسون برای «روزی روزگاری در هالیوود»

بهترین موسیقی؛ هیلدور گودنادوتیر برای «جوکر»

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

تامس نیومن برای «۱۹۱۷»

الکساندر دپلا برای «زنان کوچک»

رندی نیومن برای «داستان ازدواج»

جان ویلیامز برای «جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر»

بهترین تدوین؛ «فورد در برابر فراری»

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

«ایرلندی»

«جوجو خرگوش»

«جوکر»

«انگل»

بهترین ترانه؛ «دوباره خودم را دوست خواهم داشت» از «راکت‌من»

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از؛

«نمی‌توانم بگذارم خودت را دور بیندازی» از «داستان اسباب‌بازی ۴»

«کنار تو می‌مانم «از «موفقیت»

«درون ناشناخته» از «یخ‌زده ۲»

«به پا خیز» از «هریت»

بهترین جلوه‌های ویژه تصویری؛ «۱۹۱۷»

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از؛

«انتقامجویان: پایان بازی»

«ایرلندی»

«شیرشاه»

«جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر»

بهترین تدوین صدا؛ «فورد در برابر فراری»

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از؛

«جوکر»

«۱۹۱۷»

«روزی روزگاری در هالیوود»

«جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر»

بهترین صداگذاری؛‌ «۱۹۱۷»

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از؛

«به سوی ستاره‌ها»

«فورد در برابر فراری»

«جوکر»

«روزی روزگاری در هالیوود»

بهترین فیلم کوتاه؛ «پنجره همسایه»

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از؛

«برادری»

«کلوپ فوتبال نفتا»

«ساریا»

«یک خواهر»

بهترین مستند کوتاه؛ «یادگیری اسکیت‌بازی در منطقه جنگی»

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از؛

«در نبود»

«زندگی غافلگیرم کرد»

«سوپرمن سنت لوئیس»

بهترین فیلم کوتاه انیمیشن؛ «عشق مو»

دیگر نامزدهای این بخش عبارت بودند از؛

«دختر»

«کیت‌بال»

«فراموش‌نشدنی»

«خواهر»

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن