سریال و تلویزیونهمه مطالب

درباره سریال Euphoria؛ از بهترین سریال‌های اخیر شبکه HBO

سایت تحلیلی خبری فیلمروز: سریال «خلسه» یا «نئشگی» (Euphoria) ساخته سم لوینسون برای شبکه HBO در مورد زندگی نوجوانان، اعتیاد، بیماری روانی، مسائل جنسی و رسانه‌های اجتماعی است و یکی از سریال‌های موفقی بود که استقبال از آن فراتر از حد انتظار بود. این سریال داستان زندگی دختری به نام رو بنت (با بازی تحسین برانگیز زندایا) پس از یک اوردوز بسیار بد و گذراندن چند ماه در مرکز بازپروری را را روایت می‌کند و در این میان به زندگی شخصیت‌های اطراف او و تجربیات آن‌ها نیز می‌پردازد.

واقعیاتی گفته نشده در مورد سریال Euphoria، از بهترین سریال‌های اخیر شبکه HBO

«خلسه» بر اساس یک سریال اسرائیلی به همین نام ساخته شده و با دور شدن از داستان اورجینال به بررسی ماجرا‌هایی مانند عواقب حملات ۱۱ سپتامبر، فضای مسموم مرد محور و خشونت جنسی همراه با تم‌هایی مانند خانواده، دوستی و خواهری از لنز‌های شفاف مد و فشن می‌پردازد. سریال «خلسه» اولین سریال درام نوجوانانه شبکه HBO بود و در طی دوران پخش، در هر اپیزود به تعداد تماشاگران آن افزوده شده و در اپیزود پایانی فصل اول به بالاترین مقدار خود رسید. با پایان فصل اول، هنوز هم خیلی‌ها در مورد این سریال صحبت می‌کنند. اگر شما نیز این سریال را دیده‌اید در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با واقعیاتی در مورد اتفاقاتی که در پشت صحنه این سریال رخ داده معرفی کنیم.

نوجوانان آمریکایی می‌گویند که این سریال واقعیت‌ها را به نمایش گذاشته است

وقتی که سریال «خلسه» برای اولین بار به تلویزیون آمد، زنگ خطر برای بسیاری از والدین به صدا درآمد. محتوای جنسی سریال و به تصویر کشیدن متناوب مصرف مواد مخدر در این سریال باعث شد که بسیاری از والدین به محتوای این سریال اعتراض کنند. این نگرانی‌ها به حدی بود که مجله سینمایی مشهور IndieWire، سریال «خلسه» را یک «سریال ترسناک» نامید که نشان دهنده میزان خطری است که شخصیت‌های نوجوان سریال در طی ماجرا‌ها با آن روبرو می‌شوند. چه سوءمصرف مواد مخدر توسط شخصیت رو باشد، چه ریسک‌های جنسی شخصیت جولز یا رابطه مسموم و استثمارگرانه بین نیت و مدی، شخصیت‌های نوجوان سریال اصلاً در شرایط خوبی قرار ندارند. مجله سینمایی Vice در این زمینه پیشقدم شده و از نوجوانان آمریکایی در مورد دیدگاهشان نسبت به سریال مذکور سوال کرد که اغلب آن‌ها آنچه که در سریال به نمایش درمی‌آید را واقع‌گرایانه دانسته بودند. اگر چه در برخی لحظات سریال زیاده‌روی و بزرگنمایی مشهود است، اما این سریال به زندگی واقعی بسیار نزدیک بوده و توانسته داستانی قوی و البته دردناک را به تصویر بکشد. مصاحبه شوندگان گفته بودند که یا خود تجربه اتفاقات سریال در دنیای واقعی را داشته یا کسی را می‌شناسند که این تجربیات را داشته است.

داستانی بر اساس تجربیات شخصی

واقعیاتی گفته نشده در مورد سریال Euphoria، از بهترین سریال‌های اخیر شبکه HBO

سم لوینسون، خالق سریال «خلسه» بخش قابل توجهی از زندگی خود در دوران جوانی را درگیر اعتیاد به مواد مخدر و دیگر رفتار‌های پرخطر گذراند که باعث شد وی همواره در مسیر خانه و مراکز بازپروری در حرکت باشد. او این تجربیات را برداشته و با ترکیب آن‌ها با ذوق و عشق در قالب شخصیت مشکل‌دار رو ارائه کرده است. او در مراسم معرفی سریال «خلسه» در ژوئن ۲۰۱۹ خطاب به مخاطبان چنین گفت: «در حدود سن ۱۶ سالگی، به این نتیجه رسیدم که مواد مخدر در نهایت مرا خواهد کشت و هیچ دلیلی برای مبارزه با این سرنوشت ندارم. می‌خواستم اجازه دهم بر من پیروز شود و با این موضوع کنار آمده بودم». برای لوینسون، تقلای ش