فیلم کوتاههمه مطالب

معرفی فیلم‌های منتخب جشن مستقل فیلم کوتاه

سایت تحلیلی خبری فیلمروز: ۳۸ فیلم منتخب برای شرکت در دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه معرفی شدند.

به گزارش فیلمروز، پوستر دهمین جشن مستقل فیلم کوتاه ایران با حضور تعدادی از فیلمسازان کوتاه و نیز ابراهیم فروزش و بهمن فرمان آرا صبح چهارشنبه ۱۹ تیرماه در سالن سیف‌الله داد خانه سینما رونمایی و فیلم‌های این دوره معرفی شدند.‌

در ابتدای این مراسم ایمان ایثاریان، دبیر جشن توضیح داد که پروسه انتخاب فیلم‌ها از بین ۴۱۵ فیلم بود و پس از بررسی، فیلم‌های برگزیده هیأت انتخاب مشخص شدند.

در این برنامه علی باقری، طراح پوستر جشن فیلم کوتاه و پوراسماعیلی که رئیس صنف فیلمسازان کوتاه است و همچنین ابراهیم فروزش حضور داشتند که فروزش در سخنانی از مقایسه شرایط کار و فیلمسازی در گذشته و امروز گفت.

او یادآوری کرد: دانشکده‌ی هنرهای دراماتیک حدود ۱۳۴۵ تأسیس شد و ما در اولین دوره‌ای که در سینما قبول شدیم شروع به تحصیل کردیم. این دانشکده چهار رشته سینما، تئاتر، گریم و ادبیات دراماتیک داشت ولی بعد گفتند دیگر رشته سینما نداریم که مقاومت‌هایی در مقابل این اتفاق صورت گرفت و با حمایت دکتر فروغی به نتیجه رسیدیم و بعد که به شرایط فیلمسازی رسیدیم، سختی‌های زیادی وجود داشت، اما امروز دست هر بچه‌ای در هر خانه‌ای یک دوربین است. درواقع امروز سینما در خانه‌ها و در میان خانواده‌ها زاییده می‌شود.

وی ادامه داد: این روزها فیلم‌های زیادی ساخته می‌شود و در میان فیلم‌های کوتاه هم آثار خیلی خوبی هست اما با این وضع حمایت، نمی‌دانم آینده سینما به کجا می‌رسد. با این حال نباید فراموش کرد آنهایی رو به جلو می‌روند که استعداد خود را بشکافند.

سپس درباره طراحی پوستر این جشن گفته شد که ایده اصلی طرح از دهمین دوره بودن جشن فیلم کوتاه و به یک دهه رسیدن آن گرفته شده است.‌

همچنین پوراسماعیلی در بخشی دیگر با تشکر از اعضای هیأت انتخاب که حجم زیادی فیلم را تماشا کردند گفت: این کار سختی‌های خود را دارد اما هیأت انتخاب از برخی فیلم‌ها گله مند بود که چندان خوشایند نبودند و باعث آسیب‌های روحی شده بودند.

آثار انتخابی جشن دهم ۳۸ فیلم هستند که، توسط بردیا یادگاری، بهروز بادروج، درناز حاجیها، سوگل رضوانی، فرید دغاغله، کاوه سجادی حسینی، محمد حمزه‌ای، محمود غفاری، هادی معنوی‌پور، یلدا جبلی انتخاب شده اند.

اسامی فیلم های منتخب جشن مستقل فیلم کوتاه

این فیلم‌ها عبارتند از: حلق آویز (رقیه توکلی)، آیسان (مهرشاد خردمندی)، اس (حامد اصلانی)، امتحان (سونیا حداد)، شهروند (مهدی مختاری)، سکوت (وهاب گایینی)، شکستگی (شهرام خطی)، غول (سامان حقیقی وند)، گربه خیس (محمد داودی)، دزدانه (مهران امیری حسینی)، عصرگاو آهن (سید محسن مهاجری)، عزیز (سید مهدی موسوی برزکی)، او که اهلی نشد (صالح کاشفی)، تشریح (سیاوش شهابی)، تاناکورا (امیررضا رشتی / سید میثم حسنی / حامد پریزاده)، آزاده (میرعباس خسروی نژاد)، ۲۰ (بهرنگ میرزایی)، قاب نهایی (محمود پوینده)، دُم اژدها (سعید کشاورز)، اوریگامی (مرجان هاشمی)، رآی (سپیده برنجی)، به هیچکس نگو (سحر ستوده)، دابُر (سعید نجاتی)، ماچ سینمایی (کریم لک زاده)، محاق (کیوان عدالتی فرد)، چندش (رضا نجاتی)، برف‌های سپید سرگردان (محمد رضا وطن دوست)، سور بز (سعید زمانیان)، دیسک خش دار (شهاب آب روشن)، کرگدن (آرمین پور محمد)، ملاقات (آزاده موسوی)، من زالم (هومن نادری)، پاندای قرمز (علی پاک نیا)، به چیزی دست نزن (ارغوان حیدر اسلام)، لووپ (امید صفایی زیبا)، دَم (ناصر ضمیری)، آتامان (احسان عباس زاده)، ژوان (کاوه جاهد).

منبع : ایسنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن