اخبارسینمای ایراننقد و یادداشتهمه مطالب

معرفی نامزدهای جشن خانه سینما/ فیلم های “خوک” و “بدون تاریخ ،بدون امضا” بیشترین تعداد نامزدها را در اختیار دارند

سایت تحلیلی خبری فیلمروز:  نامزدهای بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران به ریاست علی نصیریان در بخش‌های مختلف معرفی شدند. فیلم های «خوک» به کارگردانی مانی حقیقی و «بدون تاریخ بدون امضا» ساخته وحید جلیلوند بیشترین نامزدی را از آن خود کند.

به گزارش فیلمروز،  علی نصیریان رییس بیستمین جشن بزرگ سینمای ایران فهرست نامزدهای این رویداد را که بر اساس آرای داوران انتخاب شده اند به ترتیب حروف الفبا (نام فیلم) اعلام کرد.

در میان نامزدهای جوایز در رشته‌های بازیگری نام نوید محمدزاده هم در رشته بهترین بازیگر نقش اول برای فیلم «خفگی» و هم برای بهترین بازیگر نقش مکمل برای فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» به چشم می‌خورد. الناز شاکردوست نیز برای بازی در فیلم «خفگی» نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن شده است.

اسامی نامزدها بدین شرح است:

بهترین فیلم:

۱- علی جلیلوند: «بدون تاریخ، بدون امضاء»

۲- محمد خزاعی: «به وقت شام»

۳- مانی حقیقی: «خوک»

۴- رضا درمیشیان: «عصبانی نیستم»

۵- جهانگیر کوثری: «فراری»

بهترین کارگردانی:

۱- اصغر یوسفی نژاد: ائو (خانه)

۲- وحید جلیلوند: «بدون تاریخ، بدون امضاء»

۳- ابراهیم حاتمی کیا: «به وقت شام»

۴- فریدون جیرانی: «خفه گی»

۵- مانی حقیقی: «خوک»

۶-رضا درمیشیان: «عصبانی نیستم»

بهترین فیلمنامه:

۱- علی زرنگار و وحید جلیلوند: «بدون تاریخ، بدون امضاء»

۲- رضا مقصودی و افرا جورابلو: «خجالت نکش»

۳- مانی حقیقی: «خوک»

۴- فرید مصطفوی و ابوالحسن داودی: «زادبوم»

۵- امیر عربی: «سارا و آیدا»

۶- رضا درمیشیان: «عصبانی نیستم

بهترین فیلمبرداری:

۱- پیمان شادمان فر: «بدون تاریخ، بدون امضاء»

۲- مسعود سلامی: «خفه گی»

۳- داود امیری: «دلم میخواد»

۴- فرشاد محمدی: «قاتل اهلی»

۵- بهرام بدخشانی: «نگار»

بهترین تدوین:

۱- مهرداد خوشبخت: «به وقت شام»

۲- محمدرضا موئینی و هدا موئینی: «بیست و یک روز بعد»

۳- بهرام دهقانی: «خفه گی»

۴- احمد مرادپور: «سارا و آیدا»

۵- حسن حسندوست: «فراری»

۶- بهرام دهقانی: «نگار»

 

بهترین بازیگر نقش اول زن:

۱- محدثه حیرت: «ائو (خانه)»

۲- شبنم مقدمی: «خجالت نکش»

۳- الناز شاکردوست: «خفه گی»

۴- فرشته حسینی: «رفتن»

۵- غزل شاکری: «سارا و آیدا»

۶- زهرا داودنژاد: «شماره ۱۷ سهیلا»

نوید محمد زاده نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر از جشن خانه سینما

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

۱- امیر آقایی: «بدون تاریخ، بدون امضاء»

۲- نوید محمد زاده: «خفه گی»

۳- حسن معجونی: «خوک»

۴- حامد بهداد: «سد معبر»

۵- نوید محمدزاده: «عصبانی نیستم»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

۱- زکیه بهبهانی: «بدون تاریخ، بدون امضاء»

۲- پانته آ پناهی ها: «جشن دلتنگی»

۳- لیلی رشیدی: «خوک»

۴- پگاه آهنگرانی: «سارا و آیدا»

۵- مهتاب کرامتی: «ناخواسته»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

۱- فرید سجادی حسینی: «ایتالیا ایتالیا»

۲- نوید محمد زاده: «بدون تاریخ، بدون امضاء»

۳- اکبر زنجانپور: «پل خواب»

۴- مسعود کرامتی: «چهار راه استانبول»

۵- نادر فلاح: «سد معبر»

۶- بهرام افشاری: «کارگر ساده نیازمندیم»

بهترین موسیقی فیلم:

۱- آرمان موسی پور: «چهار راه استانبول»

۲- کارن همایونفر: «خفه گی»

۳- پیمان یزدانیان: «خوک»

۴- ستار اورکی: «فیلشاه»

۵- بهزاد عبدی: «قاتل اهلی»

۶- امیر معینی: «ملی و راههای نرفته»

بهترین طر احی صحنه:

۱- محسن نصراللهی: «بدون تاریخ، بدون امضاء»

۲- کامیاب امین عشایری: «بیست و یک روز بعد»

۳- حجت اشتری: «سد معبر»

۴- کیوان مقدم: «مالاریا»

۵- امیر اثباتی: «هجوم»

بهترین طراحی لباس:

۱- سارا سمیعی: «اسرافیل»

۲- کامیاب امین عشایری: «بیست و یک روز بعد»

۳- نازنین خزائی: «تابستان داغ»

۴- نگار نعمتی: «خوک»

۵- امیر اثباتی: «هجوم»

بهترین صدابرداری:

۱- جهانگیر میرشکاری و مهدی ابراهیم زاده: «اسرافیل»

۲- امین میرشکاری: «بدون تاریخ، بدون امضاء»

۳- طاهر پیشوایی: «به وقت شام»

۴- رشید دانشمند: «پل خواب»

۵- پرویز آبنار: «فراری»

بهترین صداگذاری:

۱- علیرضا علویان: «به وقت شام»

۲- محمود موسوی نژاد: «جشن دلتنگی»

۳- آرش قاسمی: «حریم شخصی»

۴- امیر حسین قاسمی: «خوک»

۵- محمدرضا دلپاک: «عصبانی نیستم»

بهترین چهره پردازی:

۱- محسن ملکی: «آپاندیس»

۲- عبدالله اسکندری: «بدون تاریخ، بدون امضاء»

۳- عباس عباسی: «چهار راه استانبول»

۴- مهرداد میرکیانی: «خوک»

۵- نوید فرح مرزی: «مصادره»

بهترین جلوه های میدانی:

۱- حمید رسولیان: «اشنوگل»

۲- محسن روزبهانی: «به وقت شام»

۳- آرش آقابیگ: «خفه گی»

۴- ایمان کرمیان: «خوک»

۵- عباس شوقی: «سوگ»

بهترین جلوه های بصری:

۱- سید هادی اسلامی: «به وقت شام»

۲- فرید ناظرفصیحی: «چهار راه استانبول»

۳- بهنام خاکسار: «سارا و آیدا»

۴- امیر ولیخانی: «شکلاتی»

نامزدهای بخش های فیلم کوتاه، انیمیشن و مستند طی روزهای آینده اعلام خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن