تئاترهمه مطالب

اثری از پیتر بروک در سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

 

به گزارش فیلمروز، نمایش «مردی که…» نوشته پیتر بروک و ماری هلن‌اشتاین با ترجمه وحید رهبانی و طراحی و کارگردانی رضا مولایی در اولین روز از سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در بخش مسابقه + فجر، ساعت ۱۷:۳۰ در تماشاخانه نوفل لوشاتو به صحنه می‌رود.

این نمایش دهم و یازدهم بهمن‌ماه با بازی شیوا اردویی، ملیحه آقایی، ندا اسدی، یاسر اصغری، مهسا جمشیدی، محمد شامی، احسان صادقی، بهنام غفاری، نیما میرزابیگی، گلناز نوروزی و لاله هوشنگی در جشنواره فجر اجرا خواهد شد. این نمایش پیش از این در تماشاخانه نوفل لوشاتو روی صحنه آمده است.

رضا مولایی درباره روند شکل‌گیری نمایش “مردی که…” گفت: در نظر داشتم نمایشنامه دیگری را روی صحنه آورم و چند ماهی نیز به منظور اجرا تمریناتی داشتیم اما آن اثر به دلایلی به سرانجام نرسید و تصمیم گرفتم این نمایشنامه را که بسیار به قصه و فضای آن علاقمندم و دو سال پیش خوانده و به آن فکر کرده بودم را به صحنه آورم.

او همچنین اضافه کرد: پیتر بروک این نمایشنامه را براساس کتاب “مردی که زنش را با کلاه اشتباه گرفت” نوشته دکتر الیور ساکس نوشته است. این کتاب مجموعه‌ای از تجارب واقعی بالینی دکتر ساکس روانپزشک و عصب‌شناس در مواجهه با بیماران دارای نقص مغزی است. شیوا اردویی اثر پیتر بروک را تنظیم کرد و پس از سه هفته تمرینات فشرده آن را روی صحنه آوردیم.

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۱ بهمن ماه در تهران برگزار می شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا