اخبارسینمای ایرانهمه مطالب

از سینما درایوین تهران پارس تا سینما ماشین برج میلاد

سایت تحلیلی خبری فیلمروز / کمال پورکاوه:برای تماشاگر امروزی همه چیز تازگی دارد. برای نسل پیش از انقلاب که در اواخر دهه سی و اوایل دهه چهل تجربه جدیدی از تماشای فیلم را در فضای بسته اتوموبیل و در سینما درایوین تهران پارس داشته است ، حضور در محوطه بزرگ پارکینگ شماره سه برج میلاد به همراه نمایی باشکوه از سازه ای که این روزها مبدل به نمادی از پایتخت ایران شده است ، میتواند یاداور روزهای از یاد رفته ای باشد که در این روزهای تلخ شیوع بیماری، دوباره شوق کنار هم بودن را به ما می چشاند .

طرح اکران سینما ماشین فیلم جهان با من برقص
طرح اکران سینما ماشین فیلم جهان با من برقص

سینما ماشین ، تجربه ای بدیع از تماشای فیلم در فضای امن اتوموبیل شخصی است که بعد از ظهور سینه پلکس ها و نمایش فیلم های چند بعدی در سالن ‌های سینما در قرن بیست و یکم ، می رفت که به بوته فراموشی سپرده شود اما شیوع همه گیر ویروس کرونا ، دوباره پای این روش سنتی تماشای فیلم را (که از سال ۱۹۳۳ در شهر کمدن ایالت نیوجرزی آمریکا به راه افتاد) به بعنوان امن ترین راه زنده نگه داشتن سینما در میان مردم باز کرد.
حالا و با امکان تجدید حیات این الگوی قدیمی نمایش فیلم در جهان ، فیلم ” جهان با من برقص” تازه ترین ساخته سروش صحت درپارکینگ شماره ۳ برج میلاد با حضور انبوهی از مشتاقان و علاقمندان اکران شد . محلی با وسعت ۱۶۵ اتوموبیل که در یک سو پرده سینما و بلندای برج میلاد است و در سوی دیگر نمای زیبایی از شهر تهران در میان انبوهی از اتوبانها و ساختمان ها .

طرح اکران سینما ماشین فیلم جهان با من برقص
طرح اکران سینما ماشین فیلم جهان با من برقص

در ابتدای ورود ماشین ها به محوطه نمایش فیلم ، تمام اتوموبیل ها ضد عفونی شده و شیشه جلویی ماشین برای بهتر دیده شدن فیلم تمیز می شود. بسته بهداشتی اسپانسر برنامه ( شامل ژل ضد عفونی کننده و ماسک صورت ) هدیه ای است که به تک تک خانواده ها ارائه می شود و ماموران کنترل ، با اسکن کردن رسید خرید بلیت از روی گوشی موبایل و ارائه توضیحات لازم برای تنظیم موج رادیویی مخصوص دریافت صدای فیلم ، انها را به سمت جایگاه مورد نظر استقرار اتوموبیل هدایت می کنند.
حضور نیروهای اورژانس و یگان محافظ شهرداری تهران از نکات مهم و جالب توجهی است که نشانی از تامین امنیت اجرای این تجربه جدید را برای خانواده ها به همراه دارد. جالب اینکه این امکان برای خانواده ها بوجود امده بود تا بتوانند خوراکی و تغذیه لازم خود را از طریق تلفن سفارش داده و درب اتوموبیل خود تحویل بگیرند
برای تهیه بلیت سینماماشین می توانید به سامانه فروش بلیت ایران تیک به نشانی www.irantic.com مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا