اخبارسریال و تلویزیونسینمای ایرانمصاحبههمه مطالب

انتقاد تند مسعود جعفر جوزانی از مدیریت صدا و سیما

روایت جعفری جوزانی از مدیریت متکبر صدا و سیما

سایت تحلیلی خبری فیلمروز :  جرقه ساخت «پوریای ولی» از سال‌ها پیش در ذهن مسعود جعفری‌جوزانی زده شده است و با وجود اینکه جلوی ساخت این سریال گرفته شد، جوزانی می‌گوید هنوز هم این کار برایش تمام نشده است.

به گزارش فیلمروز، سریال «پوریای ولی» که این روزها فیلمنامه‌اش به قلم مسعود جعفری جوزانی منتشر شده است با وجود اینکه مراحلی از پیش تولید را نیز پشت سر گذاشت اما تا اکنون ساخته نشده است و کماکان نیز مشکلاتی بر سر راه تولید آن وجود دارد؛ مشکلاتی که البته جعفری جوزانی که قرار بود در مقام کارگردان این مجموعه را جلوی دوربین ببرد از آن بی‌خبر است. او اما روایت جالبی از مخالفت‌هایی که با ساخته شدن این سریال شده دارد.

جوزانی دلیل ساخته نشدن این اثر را تغییر رئیس سازمان صدا و سیما می‌داند و می‌گوید: «سال ۹۳ زمانی که آقای ضرغامی عوض شدند، رئیس بعدی «پوریای ولی» را خواباند؛ عملی غیر منطقی و یک جانبه که به ما زیان معنوی و روحی زیادی زد.»

او ادامه می‌دهد: «راستش تا امروز هم متوجه نشده‌ام که مشکل این جماعت با فیلمنامه یا من چه بود و چیست! این فیلمنامه، الف ویژه تصویب شد، قرارداد تولید آن بسته شد، کد اقتصادی دادند، مقدار زیادی پول برای ساخت آن خرج شد، با هنرپیشه‌ها برای بازی حرف زده شد، حتی بعضی قراردادهای مقدماتی نوشته شد. طراحی لباس و بخش‌هایی از صحنه انجام شد. اما یک مدیر تلویزیون رفت و یک نفر دیگر به جای او آمد و اولین کار بزرگی که انجام داد جلوی ساخته شدن این پروژه را گرفت. بی‌خیال از این واقعیت که سالهایی از عمر من و یارانم را نابود کرده است. تردید ندارم که این آدم‌های متکبر، نه ما را که عمر خود را صرف فرهنگ این مرز و بوم کرده‌ایم می‌شناسند و نه می‌خواهند که بشناسند. نو کیسه‌اند و باور به برتری ژن خود دارند.»

این کارگردان در پاسخ به این سوال که پیگیری او درباره سرانجام ساخته شدن این سریال چه نتیجه‌ای داده است، توضیح می‌دهد: «چرا چند بار پرسیدیم و پیگیری کردیم خودشان هم یکی دو بار دعوت کردند، که پیرو آن، هیچ اتفاقی نیفتاد. البته همه اینها حرف است. منطقی وجود ندارد تا بشود آن را بررسی کرد. ساختار فرهنگی ایران و قواعد نانوشته و اساسی که بر آن حاکم است مشکل پیچیده و پنهانی دارد که امثال من نه آن را بلد است نه دوست دارد یاد بگیرد. معمول این است که مسئولین، افراد مشخصی را پیدا می‌کنند که کارهای سانسور را انجام دهند. مثلا بگویند فلان جا از این فیلمنامه که نویسنده نوشته و حتی تصویب شده خلاف شرع است یا با سیاست نظام تناقض دارد. مشکل از آنجا پدید می‌آید که این افراد، بعد از مدتی چون سناریوهای زیادی را می‌خوانند مدعی دانایی و خلاقیت می‌شوند.»

منبع : خبر آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا