اخبارسینمای ایرانهمه مطالب

برگزاری جشنواره سینمای ایران در مالزی

سایت خبری تحلیلی فیلمروز :  نخستین جشنواره آثار سینمایی ایران با اکران ۶ فیلم و با حضور دو گروه از هنرمندان ایرانی به مدت ۱۱ روز  از نیمه دوم اسفند در سه شهر مالزی برگزار می شود

 

علی محمد سابقی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این اقدام با هدف گسترش تعاملات فرهنگی میان ایران ومالزی و نیز آشنایی بیشتر مردم و اهل سینما دراین کشور جنوب شرق آسیا با هنر و صنععت سینمای ایران با همکاری نهادهای ذیربط در مالزی انجام می شود.
سابقی گفت : زیرسقف دودی به کارگردانی( پوران درخشنده) ، طعم شیرین خیال ( کمال تبریزی) ، رخ دیوانه (ابوالحسن داودی)، ملکه (محمدعلی باشه آهنگر)، آتش بس ۲ (تهمینه میلانی) و کفش هایم کو(کیومرث پوراحمد)، ۶ فیلم سینمای ایران هستند که در روزهای ۷ تا۱۷ مارس (۲۶ تا ۲۶ اسفند) در مالزی به نمایش درمی آیند.
قراراست فیلم های ایرانی در سالنهای سینمایی شهرهای کوالالامپور، پیننگ و جوهور بارو مالزی به مدت ۱۱ روز به صورت رایگان اکران شوند.
سابقی همچنین گفت: در طول برگزاری جشنواره فیلم ایران در مالزی، دو گروه از کارگردانان و بازیگران مطرح سینمای ایران حضور خواهند داشت.
به گفته وی در گروه اول ‘پوران درخشنده کارگردان’ و مریلا زارعی بازیگر فیلم ‘زیر سقف دودی’ برای بخش اول جشنواره که درکوالالامپور برگزار می شود درمالزی حضور خواهند داشت.
‘ابوالحسن داوودی’ کارگردان فیلم رخ دیوانه و’آزیتا حاجیان’ بازیگر تعداد زیادی از فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی نیز در گروه دوم در بخش دوم جشنواره در شهرهای پیننگ و جوهور، به مالزی می آیند.
سابقی افزود: آثار منتخب سینمای ایران در چهار سینمای مالزی درمجموع ۳۶ بار اکران خواهند داشت.
فیلم های ایرانی در سینماهای گلدن اسکرین میدولی و پاویلیون کوالالامپور، گلدن اسکرین گرنی پیننگ و گلدن اسکرین پارادایم جوهور بارو به نمایش عمومی درخواهد آمد.

منبع : ایرنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا