فیلم کوتاهمصاحبههمه مطالب

توزیع بودجه ۷ میلیاردی انجمن سینمای جوان در گفتگو با سید صادق موسوی

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری «صبا»  برنامه شوراهای تخصصی تولید انجمن را که از اردیبهشت آغاز به کار کرده است، تشریح کرد.

به گزارش فیلمروز، سیدصادق موسوی  درباره برنامه شوراهای تخصصی تولید انجمن سینمای جوانان ایران که چندی پیش اعضا آن در همه شهرها اعلام شد در گفت‌وگو با خبرنگار «صبا» عنوان کرد: امسال سال متفاوتی را در انجمن سینمای جوان شاهد خواهیم بود و با جلساتی که با رئیس سازمان سینمایی داشته‌ایم به طرح‌های جدید و همچنین افزایش قابل قبولی در اعتبارات در حوزه تولید رسیده‌ایم و به همین منظور امید داریم اجرای طرح‌های مورد نظر محقق شود.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران ادامه داد: مجموع اعتباری که امسال در حوزه تولید اعلام شد، رقمی معادل ۷ میلیارد بوده که دو میلیارد آن قرارست در شهر تهران خرج شود و پنج میلیارد آن برای استان‌ها استفاده می‌شود.‌

وی درباره انتخاب شوراهای تولید در هر استان توضیح داد: ما برای اینکه بتوانیم تنوع، گوناگونی و رنگانگ بودن تولیدات انجمن را حفظ کنیم از شهرهای مختلف هنرمندان و کارشناسان بومی را انتخاب کردیم. در مرکز هر استانی ما یک شورای تولید تشکیل دادیم و تمام دفاتر ما در سطح استان‌ها آثار خود را از طریق شوراهای تولید پیگیری خواهند کرد. این شوراهای تولید، بخشی از استان‌های دیگر و بخشی نسبت به پیشنهاد رئیس دفتر انتخاب شدند تا بتوانند هم از نظر کیفی آثار را رصد کنند و هم اختیار بیشتری به آن‌ها داده باشیم تا کارشناسان استانی بتوانند سیاست‌های تولیدی منطقه‌ای را تقویت کنند.

موسوی اضافه کرد: ما یک پرتال ثبت‌نام و بارگذاری فیلمنامه را در انجمن سینمای جوانان بارگذاری کرده‌ایم و همه در سراسر کشور اثر خود را در آن جا ثبت می‌کنند که در دفاتر مرکز استان و شوراهای تولید، آثار ارزیابی و کارشناسی می‌شود و اگر هنرمند و صاحب اثر واجد شرایط بود به جلسه پیچینگ دعوت می‌شود و در آن جلسه در مقابل کارشناسان از طرح، ایده و خلاقیت خود دفاع می‌کند و درباره اعتبارات و برآورد آن فیلم کوتاه در آن جلسه تصمیم‌گیری خواهد شد و در نهایت از محل اعتبارات هر استان، قراردادی را اخذ خواهیم کرد.

مدیرعامل انجمن با اشاره به اینکه بیش از ۱۵۰ کارشناس و هنرمند در سراسر کشور به عنوان اعضای شوراهای تولید حضور دارند، اضافه کرد: امیدواریم خروجی امسال ما خروجی موفق‌تر، جذاب‌تر و با تکیه بر تمرکززدایی و اعتماد در سراسر کشور باشد و بتوانیم این راه را ادامه دهیم.

موسوی به برگزاری جلسات پیچینگ چهار بار در سال اشاره کرد و گفت: در هر فصل آثار بررسی می‌شود و صاحبان آثار انتخابی به جلسه پیچینگ دعوت می‌شوند و ما از طریق سیستم‌های اطلاع‌رسانی سایت انجمن، افراد را مطلع می‌کنیم که چه آثاری ثبت‌نام شده و رأی آورده‌اند و عقد قرارداد صورت گرفته است.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان در پاسخ به این پرسش که نتیجه اولین خروجی شوراها چه زمانی اعلام می‌شود، عنوان کرد: نتیجه اولین خروجی در مرداد ماه منتشر می‌شود؛ پیچینگ بهار که برگزار شود نتیجه آن در تابستان اعلام خواهد شد. درفصل اول، برای طراحی پرتال و اعتبارات زمان گذاشته شد و از این پس قرار است، اول ماه هر فصل خروجی فصل قبل را اعلام کنیم.

او در پایان درباره حضور فیلم‌سازان مطرح در این شورا اظهار کرد: اعضایی که در این شوراها حضور دارند افراد به‌نامی هستند که در حوزه فیلم به ویژه در حوزه فیلم کوتاه صاحب‌نظر هستند و پذیرفته‌اند که برای ارتقای سطح کیفی فیلم کوتاه که بهترین روزهای خود را می‌گذراند، کمک کنند و بتوانیم جهشی هم به لحاظ جذابیت‌های هنری و تجربی و هم به لحاظ تعداد در حوزه فیلم کوتاه  داشته باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا