اخبارسینمای جهانهمه مطالب

تیمور بِکمامبِتوف و کارگردانی یک فیلم اکشن عمودی برای تلفن‌های هوشمند

سایت تحلیلی خبری فیلمروز:ظاهراً بر خلاف انتظار مارتین اسکورسیزی و شیفتگی‌اش به هنر ناب سینما و نمایش فیلم‌ها بر پرده نقره‌ای، جریان تولید و نمایش فیلم‌ها، در مسیرهای دیگری هم جاری است.

جدیدترین خبر در این خصوص به ساخت فیلمی «بلاک‌باستر» به دست تهیه‌کننده و کارگردان روس تیمور بکمامبتوف برمی‌گردد که به طور اختصاصی برای تلفن‌های هوشمند طراحی و تولید خواهد شد. این فیلم که «وی۲: فرار از جهنم» / V2. Escape From Hell نام دارد قرار است به صورت عمودی طراحی و فیلم‌برداری شود تا بهتر روی گوشی‌های تلفن بشود آن را تماشا کرد.

به گزارش «ددلاین» بکمامبتوف در آستانه شروع تولید این فیلم اکشن است که داستانش در جنگ جهانی دوم روی می‌دهد و درباره یک خلبان شوروی است که با یک هواپیمای دزدی، فراری را از اردوگاه کار اجباری نازی‌ها رهبری می‌کند. فیلم بر اساس وقایع واقعی‌ای شکل می‌گیرد که ۷۵ سال پیش روی دادند. به هر حال بکمامبتوف این فیلم را با دوربینی استاندارد و نسبت تصویری استاندارد فیلم‌برداری نخواهد کرد و می‌خواهد دنیا را با نخستین فیلم بلاک‌باستر این‌چنینی آشنا کند.

بکمامبتوف در این باره چنین توضیح داده است: «فیلم از نظر بصری حول یک شخص می‌چرخد؛ فردی که می‌ایستد و با شرایط پیرامونش مردانه مواجه می‌شود.» این کارگردان روس با فیلم‌هایی مثل «نگهبان شب» (۲۰۰۴) و «تحت تعقیب» (۲۰۰۸) شناخته می‌شود. هنوز تاریخ یا پخش‌کننده‌ای برای این فیلم اعلام نشده است ولی احتمالاً اوایل سال ۲۰۲۱ باید انتظارش را کشید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا