اخبارسینمای جهاننقد و یادداشتهمه مطالب

داگمن ، اکثر جوایز جشنواره روبان نقره ای ایتالیا را تصاحب کرد

سایت تحلیلی خبری فیلمروز: جوایز «روبان نقره‌ای» ایتالیا که از آن به عنوان قدیمی‌ترین جایزه فیلم در اروپا یاد می‌شود برندگان هفتادودومین دوره خود را شناخت و فیلم «داگمن» به کارگردانی «ماتئو گارونه» با کسب بیشترین جوایز، شانس خود را برای انتخاب شدن به عنوان نماینده سینمای ایتالیا در اسکار ۲۰۱۹ افزایش داد.

«داگمن» قدیمی‌ترین جوایز فیلم اروپا را درو کرد

این فیلم در رقابت با آثار مطرحی چون «مرا به نامت صدا کن»، «تامبرا»، «لازاروی خوشحال» و «لورو» علاوه بر بهترین فیلم، جوایز بهترین کارگردانی، تهیه‌کنندگی، طراحی صحنه، صدا، تدوین، بازیگردانی و بازیگری نقش اول مرد را دریافت کرد.

«داگمن» امسال یکی از فیلم‌های بخش رقابتی جشنواره کن بود و در نهایت موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره برای «مارسلو فونته» شد که در این فیلم در نقش یک نظافتچی سگ‌ها بازی می‌کند که درگیر ماجرای خطرناکی می‌شود.

فیلم «مرا به نامت صدا کن» ساخته «لوکا گوادانینو» که در آمریکا موفقیت‌های زیادی کسب کرد ظاهرا چندان مور علاقه ایتالیایی‌ها نیست و تنها یک جایزه بهترین تدوین را به صورت مشترک با «داگمن» گرفت.

موفقیت‌ «داگمن» شانس این فیلم را برای انتخاب شدن به عنوان نماینده سینمای ایتالیا در شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۹ افزایش داده اما با این وجود برخی منتقدان ایتالیایی معتقدند این فیلم به سبب موضوع خام خود نمی‌تواند آن گونه که باید در اسکار بدرخشد، مانند فیلم قبلی «گارونه» به نام «گومورا» در سال ۲۰۰۸ که درباره زندگی مافیایی بود.

جوایز «روبان نقره‌ای» از سال ۱۹۴۶ از سوی اتحادیه ملی خبرنگاران سینمایی ایتالیا برگزار می‌شود و در کنار جوایز «دیوید دی دوناتلو» مهم‌ترین جوایز سینمایی ایتالیا محسوب می‌شوند.

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا