تئاترهمه مطالب

درخواست دبیر جشنواره تئاتر فجر از کارگردان انصرافی

 

درخواست دبیر جشنواره تئاتر فجر از کارگردان انصرافی

فیلمروز: دبیر سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر در نامه‌ای خطاب به حسین کیانی از او درخواست کرد که نمایش خود را در این رویداد هنری اجرا کند.

به گزارش فیلمروز، فرهاد مهندس‌پور دبیر سی‌ و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در واکنش به نامه‌ حسین کیانی به رسانه‌ها، از او خواست نمایش خود را در جشنواره اجرا کند. متن نامه مهندس‌پور به شرح ذیل است:

«حسین کیانی عزیز سلام سه روز است بیمارم. امروز توانستم نامه‌ات را بخوانم. از جزییات آنچه به تو گفته شده طبعا آگاه نیستم ولی هر چه بوده باشد نمی‌توانم این باور عمیق را نادیده بگیرم که امر فرهنگی با حذف و نادیده‌انگاری میانه‌ای ندارد؛ به ویژه نمایش تو که همین امسال اجراهای موفقی در تهران داشته است.

چه بسا موجب شگفتی باشد که واکنش تو، جدی‌ترین واکنش یک هنرمند تئاتر ایران، بیرون و فراتر از منافع فردی است. زیرا در این چند ماه بیشترین خواسته‌ها بر اساس منفعت صرفا شخصی بوده است. تنها یک چیز برای گفتن به تو دارم.

ما در کشوری زندگی می‌کنیم که قانون در آن حکم‎فرماست و به احترام گروه کارشناسان هفتاد نفره تئاتر تهران که با همکاری‌شان، بی‌چشمداشت به ما آموختند که در اعتلای فرهنگ باید بر مشارکت همگانی افزود، می‌خواهم از تو خواهش کنم نمایش‌ات را در جشنواره اجرا کنی. برای اینکه بیاموزیم تئاتر با حذف میانه‌ای ندارد و همه باید با هم و با جامعه باشیم.»

حسین کیانی مدتی پیش در نامه‌ای با عنوان «روزگار عقیم» از عاملی که زمینه ساز انصرافش از حضور در جشنواره فجر شده است گلایه کرد

به این مطلب امتیاز دهید

0%

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا