اخبارسینمای جهانهمه مطالب

دریانوردی‌های تازه آکوامن

فیلم آکوامن که با استقبال خوبی مواجه شد قرار است به شکل‌های دیگری ادامه پیدا کند

سایت تحلیلی خبری فیلمروز: از قرار معلوم ماجراجویی‌های زیر آب‌های اقیانوس‌های آکوامن ابرقهرمان به مذاق تهیه‌کنندگانش بسیار خوش آمده که درصدد گسترش دایره نفوذ و فعالیت‌های آن هستند! از داخل کمپانی برادران وارنر خبر می‌رسد که قرار است دنیای «آکوامن» وسیع‌تر شده و فیلم‌های مختلفی در ارتباط با شخصیت‌های متعدد و متنوع آن وارد مرحله تولید شود. در حالی که سازندگان این اکشن کمیک‌استریپی ماه قبل با اشتیاق خبر تولید قسمت دوم آن را اعلام کردند، حالا معلوم شده فیلم‌های دیگری هم در این رابطه در دست تولید و ساخت است. به گفته پیتر سافران تهیه‌کننده اصلی آکوامن، ساخت حداقل یک زائده (اسپین آف) بر داستان فیلم قطعی شده است. این در شرایطی است که از گوشه و کنار خبرهایی شنیده می‌شود که قرار است تعدادی از شخصیت‌های مهم و سرشناس فیلم تبدیل به شخصیت محوری و اصلی چند فیلم متفاوت شوند. با تایید ساخت اولین دنباله بر آکوامن، اهل فن می‌گویند شایعات مطرح شده درست بوده است.

به نوشته نشریه هالیوود ریپورتر، پیتر سافران اعلام می‌کند نباید در انجام کارهای این فیلم‌ها عجله کرد و همه چیز را باید سر فرصت و به ترتیب انجام داد: «واقعیت امر این است که من عقیده دارم هر کاری را باید به شیوه درست و معقول آن انجام داد. به همین دلیل، با عجله کاری به شدت مخالفم. تعجیل در کار تولید این فیلم ها، مسلما به ضرر ما و تماشاگران تمام می‌شود. وقتی فیلمی را با عجله می‌سازید، کیفیت فدای سرعت می‌شود.  دلیل استقبال بالای تماشاگران از آکوامن، کیفیت خوب و قابل ذکر آن بود. همه ما این نکته را به‌خوبی می‌دانیم که فیلم‌های بعدی باید اعتبار نسخه اصلی را حفظ کند.»

دریانوردی‌های تازه آکوامن
پشت صحنه فیلم آکوامن

دیدار در اواخر سال ۲۰۲۲

کمپانی برادران وارنر دومین قسمت اکشن ابرقهرمانانه آکوامن را برای نمایش عمومی در زمستان ۲۰۲۲ آماده می‌کند، اما دوستداران این فیلم برای تماشای ماجراجویی‌های تازه دنیای درونی این مجموعه اکشن، مجبور نیستند تا این زمان منتظر بمانند. آنها زودتر از این تاریخ با دنیای آب‌های زیرزمینی اقیانوس ملاقات خواهند کرد.
اما این ملاقات الزاما به معنی همراه شدن با داستان و ماجراهای آرتور کری ابرقهرمان (با بازی جیسون موموآ) نیست. آب‌های اقیانوس آتلانتیک، قرار است داستان‌های تازه و متفاوتی را تعریف کند.
جیمز ون، کارگردان نسخه اصلی آکوامن که وظیفه کارگردانی قسمت دوم را هم به‌عهده دارد، با همکاری سافران اولین زائده را بر داستان مجموعه فیلم آکوامن کارگردانی می‌کند. نکته جالب اما، تفاوت‌های این زائده با نسخه اصلی است. اگر آکوامن اکشنی ماجراجویانه و تا حدی فانتزی بود، زائده آن حال و هوایی ترسناک و دلهره‌آور خواهد داشت. البته تماشاگران سینما که با ون و کارهایش آشنایی دارند، می‌دانند که او با ژانر ترس و دلهره چندان هم بیگانه نیست.

آمادگی قبلی

ون می‌گوید: «حقیقت این است که ما قبل از اکران عمومی آکوامن و موفقیت بسیار بالای مالی و انتقادی آن، در فکر ساخت چند زائده بر آن بودیم. ما چند طرح هم در این رابطه آماده کرده بودیم. اما استقبال بسیار خوب تماشاگران از فیلم، ما را به این نتیجه رساند که می‌توان این زائده‌ها را تبدیل به فیلم‌هایی مستقل کرد. زمانی که با سافران درباره ساخت فیلمی درباره هیولاهای آکوامن صحبت کردم، با تعجب نگاهی به من انداخت و گفت آیا تماشاگران دوستدار چنین فیلمی خواهند بود؟ باورم این است که تماشاگران آن را دوست خواهند داشت. در داستان آکوامن، دوربین ما به تعقیب موجودات هیولاگونه‌ای می‌پردازد که در اعماق آب‌های اقیانوس، دو شخصیت اصلی ماجرا آرتور و مرا (با بازی آمبر هرد) را دنبال می‌کنند. چرا نباید داستان این موجودات را در یک فیلم مستقل تعریف کرد؟ این موجودات جان می‌دهند که با آنها یک فیلم ترسناکتولید کرد!»

  نزدیک اما دور !

اما با آن که داستان این فیلم مستقل(که البته هنوز نامی هم برایش انتخاب نشده است) در ارتباط نزدیک با داستان مجموعه آکوامن است، دو شخصیت آرتور و مرا نقش و حضوری در آن ندارند. ون اعلام کرده داستان این فیلم مستقل، در دورانی بعد از داستان فیلم آکوامن اتفاق می‌افتد. مکان‌های داستان، همان مکان‌های داستان آکوامن خواهند بود. چند شخصیت انسانی مستقل، جمع شخصیت‌های داستان را تکمیل خواهند کرد.
بنابراین در این فیلم چند چهره تازه ایفای نقش خواهند کرد. سافران روی این نکته تاکید می‌کند که این فیلم مستقل هم یک مجموعه فیلم دنباله‌دار خواهد بود.
در همین حال، سافران و ون در حال مطالعه روی طرح‌های تازه‌ای هستند، که تعداد بیشتری از شخصیت‌های ریز و درشت آکوامن را به صورت یک فیلم مستقل سینمایی در معرض دید تماشاگران قرار می‌دهد، اما تماشاگرانی که در سطح جهانی برای دیدن ماجراجویی‌های آرتور کری و دوستانش حدود یک میلیارد و صد میلیون دلار پول پرداخت کردند، استقبالی از این فیلم‌های مستقل خواهند کرد؟ این پرسشی است که فقط گذشت زمان پاسخ آن را می‌دهد.

 

منبع: روزنامه جام جم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا