اخبارسینمای جهاننقد و یادداشتهمه مطالب

فیلم ” خاطرات جنگ” اقتباسی از رمان مارگریت دوراس، بعنوان نماینده فرانسه به آکادمی اسکار معرفی شد

خاطرات جنگ” (Memoir of War) به کارگردانی امانوئل فینکیل با بازی ملانی تیری و بنژامن بیولی به‌عنوان نماینده فرانسه در بخش فیلم خارجی‌زبان نود و یکمین دوره جوایز اسکار به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی معرفی شد.

سایت تحلیلی خبری فیلمروز: خاطرات جنگ” (Memoir of War) به کارگردانی امانوئل فینکیل با بازی ملانی تیری و بنژامن بیولی به‌عنوان نماینده فرانسه در بخش فیلم خارجی‌زبان نود و یکمین دوره جوایز اسکار به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی معرفی شد

فیلم " خاطرات جنگ" بر اساس رمان مارگریت دوراس بعنوان نماین ه فرانسه به آکادمی اسکار معرفی شد
فیلم ” خاطرات جنگ” بر اساس رمان مارگریت دوراس بعنوان نماین ه فرانسه به آکادمی اسکار معرفی شد

این فیلم از روی کتاب شبه زندگی‌نامه‌ای “جنگ: یک زندگی‌نامه” نوشته مارگریت دوراس نویسنده فرانسوی ساخته شده که در ۱۹۸۵ منتشر شد و مجموعه‌ای شامل شش متن از خاطرات او از دوران اشغال فرانسه توسط نازی‌ها در دوران جنگ جهانی دوم است.

به گزارش فیلمروز،  داستان فیلم “خاطرات جنگ” درباره مارگریت دوراس (تیری) است که همسرش را در جنگ از دست می‌دهد و با یک دشمن ارتباط برقرار می‌کند. او بعد از آزادی کشورش باید با مصائب جدید دست‌و‌پنجه نرم کند.

این فیلم از میان یک فهرست کوتاه شامل پنج فیلم با مضامین متفاوت از مستند هولوکاستی “چهار خواهر” به کارگردانی کلود لانزمن گرفته تا فیلم  “اوج” تازه‌ترین ساخته گاسپار نوئه برای رقابت در اسکار انتخاب شد.

خاطرات جنگ” را یک کمیته متشکل از چهار مدیر اجرایی شامل تی‌یری فرمو مدیر هنری جشنواره کن، آلن ترزن رئیس آکادمی فیلم فرانسه، سرژ توبیانا رئیس شرکت تبلیغاتی یونیفرانس و ترزا کرمیسی مدیر مرکز ملی سینما (CNC) را به‌عنوان نماینده فرانسه در اسکار انتخاب کردند.  کلر دنی کارگردان، نیکول گارسیا بازیگر و کارگردان و ایزابل مادلن تهیه‌کننده دیگر اعضای این کمیته بودند

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا