اخبارسینمای جهانهمه مطالب

نامزد‌های جوایز اسکار اعلام شد/ «جوکر» در صدر

روز دوشنبه ۱۳ ژانویه (۲۳ دی ماه) نامزدهای نود و دومین دوره جوایز اسکار اعلام شد.

به گزارش فیلمروز به نقل از ورایتی، دقایقی پیش اسامی نامزدهای نود و دومین دوره جوایز اسکار اعلام شد.

نود و دومین دوره جوایز اسکار قرار است در تاریخ ۹ فوریه (۲۰ بهمن) در سالن دالبی تئاتر شهر لس آنجلس برگزار شود. این مراسم به مانند سال گذشته بدون مجری برگزار می شود.

فهرست کامل نامزدهای نود و دومین دوره جوایز اسکار به این شرح است:

*نامزدهای ​بهترین فیلم

«۱۹۱۷»، «مرد ایرلندی»، «جوجو خرگوشه»، «جوکر»، «زنان کوچک»، «داستان ازدواج»، «روزی روزگاری در هالیوود»، «انگل/پارازیت» و «فورد علیه فراری»

*نامزدهای بهترین کارگردانی

بونگ جون هو برای «انگل/پارازیت»، تاد فیلیپس برای «جوکر»، سم مندس برای «۱۹۱۷»، مارتین اسکورسیزی برای «مرد ایرلندی» و کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود»

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد

آنتونیو باندراس برای «درد و شکوه»، لئوناردو دی‌کاپریو برای «روزی روزگاری در هالیوود»، آدام درایور برای «داستان ازدواج»، جاناتان پرایس برای «دو پاپ» و واکین فینیکس برای «جوکر»

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن

سینتیا اریوو برای «هریت»، اسکارلت جوهانسون برای «داستان ازدواج»، سورشا رونان برای «زنان کوچک»، رنی زلوگر برای «جودی» و شارلیز ترون برای «بمب خبری»

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

تام هنکس برای «یک روز زیبا در محله»، آنتونی هاپکینز برای «دو پاپ»، آل پاچینو برای «مرد ایرلندی»، جو پشی برای «مرد ایرلندی»، برد پیت برای «روزی روزگاری در هالیوود»

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن

کتی بیتس «ریچارد جول» اسکارلت جوهانسون «جوجو خرگوشه»، فلورانس پیو «زنان کوچک»، لورا درن «داستان ازدواج»، مارگو رابی «بمب خبری»

*نامزدهای بهترین فیلمنامه اصلی

نوآ بامبک برای «داستان ازدواج»، بونگ جون-هو و هان جین-وون برای «انگل/ پارازیت»، ریان جانسون برای «چاقو کشی»، سم مندس و کریستی ویلسون-کایرنس برای «۱۹۱۷» وکوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود»

*نامزدهای بهترین فیلمنامه اقتباسی

گرتا گرویگ برای «زنان کوچک»، آنتونی مک‌کارتن برای «دو پاپ»، تاد فیلیپس و اسکات سیلور برای «جوکر»، تایکا وایتیتی برای «جوجو خرگوشه» و استیون زیلیان برای «مرد ایرلندی»

*نامزدهای بهترین فیلم بین المللی

«عید پیکر مسیح» از لهستان، «سرزمین عسل» از مقدونیه، «بینوایان» از فرانسه، «درد و شکوه» از اسپانیا و «انگل/پارازیت» از کره جنوبی

*نامزدهای بهترین مستند بلند

«کارخانه آمریکایی»، «لبه دموکراسی»، «غار»، «برای سما» و «سرزمین عسل»

*نامزدهای بهترین انیمیشن بلند

«کلاوس»، «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم: دنیای پنهان»، «بدنم را گم کردم»، «حلقه گمشده» و «داستان اسباب بازی ۴»

*نامزدهای بهترین تدوین

«فورد علیه فراری»، «مرد ایرلندی، «انگل»، «جوجو خرگوشه» و «جوکر»

*نامزدهای بهترین موسیقی متن

«جوکر»، «زنان کوچک»، «داستان ازدواج» ، «۱۹۱۷» و «جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر»

*نامزدهای بهترین ترانه

«نمی‌توانم اجازه بدهم خودت را دور بیندازی» (I Can’t Let You Throw Yourself Away) از فیلم «داستان اسباب‌بازی ۴»، «دوباره خودم را دوست خواهم داشت» (I’m Gonna Love Me Again)، التون جان از فیلم «راکت‌من»، «در کنار تو می‌مانم» (I’m Standing With You) از فیلم «موفقیت»، «درون ناشناخته» (Into the Unknown)، کریستن اندرسن-لوپز و رابرت لوپز از فیلم  «یخ‌زده ۲» و «به پا خیز» (Stand Up) سینتیا اریوو و جاشوا کمبل از فیلم «هریت»

*نامزدهای بهترین فیلمبرداری

«مرد ایرلندی»، «جوکر»، «فانوس دریایی»، «۱۹۱۷»، «روزی روزگاری در هالیوود»

*نامزدهای بهترین طراحی لباس

«مرد ایرلندی»، «۱۹۱۷»، «جوکر»، «جوجو خرگوشه»، «زنان کوچک» و «روزی روزگاری در هالیوود»

*نامزدهای بهترین مستند کوتاه

«در نبود»، «یادگیری اسکیت‌ بازی در یک منطقه جنگی»، «زندگی من را غافلگیر کرد»، «سوپرمن سنت لوییس» و «Walk Run Cha-Cha»

*نامزدهای بهترین چهره‌آرایی

«بمب خبری»، «جوکر»، «جودی»، «مالفیسنت: سردسته اهریمنان»، «۱۹۱۷»

* نامزدهای بهترین طراحی صحنه

«مرد ایرلندی»، «جوجو خرگوش»، «۱۹۱۷»، «روزی روزگاری در هالیوود» و «انگل»

*نامزدهای بهتری تدوین صدا

«۱۹۱۷»، «فورد علیه فراری»، «جوکر»، «روزی روزگاری در هالیوود» و «جنگ ستارگان: خیزش اسکای وایکر»

* نامزدهای بهترین صداگذاری

«۱۹۱۷»، «فورد علیه فراری»، «جوکر»، «روزی روزگاری در هالیوود» و «به سوی ستارگان»

*نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه بصری

«انتقام جویان: پایان بازی»، «مرد ایرلندی»، «۱۹۱۷»، «شیرشاه»، «جنگ ستارگان: خیزش اسکای وایکر»

*نامزدهای بهترین فیلم کوتاه

«برادری»، «باشگاه فوتبال نفتا»، «پنجره همسایه»، «ساریا» و «یک خواهر»

*نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه

«دختر»، «عشق مو»، «Kitbull»، «فراموش‌نشدنی» و «خواهر»

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن
بستن