اخبارسینمای ایرانفیلم کوتاههمه مطالب

پنجاه و نهمین جشنواره فیلم کوتاه سینمای جوان از ۴ تا ۷ اسفند در کاشان برگزار می شود

سایت نحلیلی خبری فیلمروز گزارش می دهد : در نشست خبری که روز یکشنه ۲۹ بهمن ماه در انجمن سینمای جوان تهران برگزار گردید ، اهداف و برنامه های پنجاه و نهمین جشنواره  منطقه ای فیلم کوتاه که امسال به میزبانی کاشان برگزار میشود اعلام شد . در این نشست که با حضور سعید ابریشمی راد ( شهردار کاشان ) ، دکتر مصطفی جوادی مقدم ( رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان ) ، سید مهدی رضوی زاده ( دبیر جشنواره )  و اعضای انجمن سینمای جوان ایران آقایان  سید صادق موسوی ( رئیس انجمن سینمای جوانان ایران ) و عباسی ( مدیر روابط عمومی انجمن سینمای جوان ایران )  و جمعی از اصحاب رسانه برگزار گردید ، ابعاد و برنامه های مختلف این جشنواره تشریح و تبیین گردید .

در ابتدا سعید ابریشمی راد ، ضمن صحبت درباره لزوم ورود شهرداری ها به مقوله فرهنگ و هنر ، اصلی ترین عامل توسعه هر جامعه ای را فرهنگ دانست و گفت : هنر بهترین زبان برای انتقال مفاهیم فرهنگی در جامعه است و شهر داری ها باید به این ابزارموثر و زبان گویای هنر در جهت توسعه تعاملات اجتماعی بیشتر بپردازند . وی سیاستهای شهرداری را در این دوره جدید مدیریتی ، تبدیل شهروند به شهر نشین دانست  که در این راستا شهرداری ها می توانند مسئولیت های شهروندی را با توجه به تغییرات اجتماعی و سبک زندگی مردم بیش از پیش به آنان یاد آور شود .

دکتر جوادی مقدم رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان نیز با اشاره به همزمانی برگزاری این جشنواره با تولد سی سالگی انمجن سینمای جوانان در کاشان ، افزود : با توجه به اینکه  انجمن سینمای جوانان کاشان حدود سه هزار هنر جو تا به حال داشته است ، خیلی مهم است که بتوانیم جشنواره ای این چنین و در خور شان فرهنگ و هنر مردم کاشان برگزار نماییم . در ادامه سید مهدی رضوی زاده بعنوان دبیر جشنواره ، با ارائه توضیحاتی اعلام کرد :

بعد از اعلام فراخوان جشنواره  و بررسی آثار ارسال شده ، هیات انتخاب ، ۲۹ تک عکس ، ۳ مجموعه عکس ، ۳ فیلمنامه افتباسی ، ۱۱ فیلمنامه آزاد ، ۳۹ فیلم داستانی ، ۱۷ فیلم مستند ، ۷ فیلم تجربی و ۸ فیلم انیمیشن را واجد شرایط حضور در جشنواره دانست . او  وجه تمایز جشنواره امسال را ، بخش ویژه نگاه هنرمندانه به جاذبه های گردشگری کاشان  در قالب جایزه  سیلک دانست .

ورکشاپها و نکوداشت ها :

بزرگداشت رضا بهمنی ( بنیان گذار انجمن سینمای جوانان کاشان ) از مهمترین برنامه های نکوداشت در این جشنواره است که از ۴ تا ۷ اسفند در شهر کاشان برگزار می شود . ورک شاپ هایی که در این جشنواره برگزار می شود عبارتند از :

*چگونه با بودجه کم فیلم خوب بسازیم؟ با حضور امیر شهاب رضویان

*تنوع در فیلمنامه فیلم کوتاه  با حضور هادی مقدم دوست

*آسیب شناسی فیلمنامه فیلم کوتاه با حضور داوود رضایی

*نمایش فیلم مستند شرح یک عکس با حضور ساتیار امامی

 

در این میان از ۲ تا ۴ اسفند نیز ورکشاپهایی برای مربیان و مدرسان انمجن سینمای جوانان کاشان در شهر قمصر برگرزار می شود که  از میان آنها می توان به ورکشاپ : تجربه گرایی در هنر ( اصالت و ضرورت ) با حضور دکتر احمد الستی  و فیلمسازی یک نفره با حضور سیف الله صمدیان اشاره کرد

به این مطلب امتیاز دهید

0%

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا