فیلم کوتاههمه مطالب

کیفیت فیلم‌های کوتاه ما به استانداردهای جهانی رسیده است

رئیس سازمان سینمایی در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران گفت:«سینمای ایران جایگاه منحصر به فردی دارد و همین موضوع باعث شده تا امسال شاهد حضور کشورهای مختلف دربخش بین‌الملل این جشنواره باشیم.»

به گزارش فیلمروز؛ «حسین انتظامی»، رئیس سازمان سینمایی که از جریان برگزاری جشنواره بازدید می‌کرد، ضمن بیان این مطلب افزود: «این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با شکوه بسیار در حال برگزاری است. آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره رشد قابل توجهی داشته و کیفیت فیلم‌ها به استانداردهای جهانی رسیده است. سینمای ایران جایگاه منحصر به فردی دارد و همین موضوع باعث شده تا امسال شاهد حضور کشور‌های مختلف دربخش بین‎الملل این جشنواره باشیم. از مسؤولان این جشنواره بابت ایجاد فضای حرفه‌ای برای حضور فیلم‌سازان معروف جهان تشکر می‌کنم.»

وی ادامه داد: «امروز طی جلسه‌ای که با مدیران دفاتر استان‌های انجمن سینمای جوانان ایران داشته‌ایم به یک هم‌فکری رسیده‌ایم که چگونه می‌شود از جوانان علاقه‌مند در این عرصه حمایت کرد و در ادامه بودجه‌هایی را برای این موضوع در نظر گرفته‌ایم.»

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به پرسشی درباره راه‌اندازی سینمای اختصاصی برای اکران فیلم کوتاه گفت: «ما گروه سینمایی “هنر و تجربه” را داریم که به صورت فصلی فیلم‌های کوتاه را اکران می‌کند. لازم است روی این نکته تاکید کنم که در هیچ جای دنیا هدف نهایی از ساخت فیلم کوتاه اکران عمومی در سینماهای بزرگ نیست. بلکه در حقیقت فضایی که در اختیار این نوع فیلم‌هاست، پخش از طریق شبکه‌های تلویزیونی و صفحات مجازی است.»

وی در پایان درباره بودجه جشنواره فیلم کوتاه تهران توضیح داد: «اعتبارات جشنواره امسال نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است و بخشی از این هزینه‌ها را باید از طریق جذب سرمایه خارج از اعتبارات مصوب تأمین کنیم.»

سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران از ۱۸تا ۲۴ آبان‌ماه در پردیس سینماگالری ملت در حال برگزاری است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا