اخبارسینمای جهانهمه مطالب

“۱۲۰ ضربان در دقیقه” برنده شش جایزه سزار شد

سایت خبری تحلیلی فیلمروز : فیلم  ” ۱۲۰ ضربان در دقیقه” به کارگردانی روبن کامپیو شب گذشته با دریافت شش جایزه از رقبایش در جوایز سزار سبقت گرفت. داستان “۱۲۰ ضربان در دقیقه” با بازی ناول پرز بیسکایارت، آرنو والوا و ادل اینل در اوایل دهه ۱۹۹۰ روی می‌دهد و درباره گروهی فعال در زمینه اچ‌آی‌وی/ایدز در پاریس است. این فیلم نماینده فرانسه در بخش فیلم خارجی‌زبان نودمین دوره جوایز اسکار بود، اما نتوانست به فهرست نامزدهای این بخش راه پیدا کند. این فیلم که در جشنواره کن ۲۰۱۷ جایزه بزرگ هیئت داوری را به دست آورده بود، در سزار که اسکار سینمای فرانسه به شمار می‌آید، جوایز بهترین فیلم، فیلمنامه اورژینال، تدوین و… را از آن خود کرد.

در شب جوایز سزار فیلم‌های مطرحی مانند «دانکرک» به کارگردانی کریستوفر نولان، «لالا لند» به کارگردانی دیمین شزل و «مربع» فیلم برنده نخل طلای جشنواره کن برای جایزه بهترین فیلم غیرفرانسوی زبان رقابت می‌کردند اما در نهایت جایزه این بخش را فیلم «بی عشق» اثر تحسین شده آندره زویاگینتسف روس به خانه برد. «بی عشق» یکی از شانس‌های دریافت اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان است.

فیلم “آن بالا تو را می‌بینم” (See You Up There) به کارگردانی آلبر دوپونتل که داستانش بعد از جنگ جهانی اول روی می‌دهد، با ۱۲ نامزدی بعد از “۱۲۰ ضربان در دقیقه” بیشترین شانس دریافت جوایز چهل و سومین دوره جوایز سزار را داشت که توانست از این میان به پنج جایزه دست یابد.

چهل و سومین دوره جوایز سزار دوم مارس (۱۱ اسفند) در پاریس برگزار شد. سال گذشته فیلم “او” به کارگردانی پل ورهوفن جایزه سزار بهترین فیلم را دریافت کرد.

آکادمی سزار سال ۱۹۷۶ تأسیس شد و با بیش از چهار هزار عضو شامل دست‌اندرکاران سینمای فرانسه، پس از آکادمی علوم و هنرهای سینمایی، بزرگ‌ترین آکادمی سینمایی دنیاست.

در این دوره از مراسم جایزه سزار با اهدای سزار افتخاری از پنه‌لوپه‌ کروز بازیگر اسپانیایی سرشناس تقدیر شد. کروز جایزه خود را از ماریون کوتیار و پدرو آلمادوار گرفت.

فهرست برگزیدگان چهل و سومین دوره جوایز سزار به شرح ذیل اعلام شد:

بهترین فیلم:

۱۲۰ ضربان در دقیقه” ساخته روبن کامپیو

بهترین کارگردان:

آلبرت دوپنتل برای “آن بالا تو را می‌بینم”

بهترین بازیگر نقش اول زن:

ژان بالیبار برای “باربارا”

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

سوان آرلو برای “شیر خونین”

بهترین مستند:

“من کاکا سیاه تو نیستم” ساخته رائول پک

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

سارا ژیرودو برای “شیر خونین”

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

آنتون رینارتز برای “۱۲۰ ضربان در دقیقه”

بهترین فیلم خارجی:

“بی‌عشق” ساخته آندری زویاگینتسف

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

“آن بالا تو را می‌بینم”

بهترین فیلمنامه اورژینال:

“۱۲۰ ضربان در دقیقه”

بهترین فیلم اول:

هوبرت شارول برای “شیر خونین”

بهترین انیمیشن بلند:

“روباه بزرگ بدجنس و داستان‌های دیگر”

بهترین طراحی لباس:

“آن بالا تو را می‌بینم”

بهترین موسیقی:

“۱۲۰ ضربان در دقیقه”

بهترین تدوین:

“۱۲۰ ضربان در دقیقه”

بهترین طراحی صحنه:

“آن بالا تو را می‌بینم”

بهترین فیلمبرداری:

“آن بالا تو را می‌بینم”

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا