اخبارسینمای جهاننقد و یادداشتهمه مطالب

۸ یار اوشن و پر فروش ترین فیلم های این هفته سینمای آمریکا

 

جدول پرفروش ترین فیلم های این هفته سینمای آمریکا

 

سایت تحلیلی خبری فیلمروز : فیلم “۸ یار اوشن” (Ocean’s 8) که با محوریت شخصیت‌های زن ساخته شده است در اولین آخر هفته اکران در آمریکای شمالی از جمعه تا شنبه در ۴۱۴۵ سینما ۴۱٫۵ فروخت و پرفروش‌ترین فیلم شد.

پروژه ۷۰ میلیونی شرکت برادران وارنر در ۱۶ بازار در سطح بین‌المللی نیز ۱۲٫۲ میلیون دلار فروخت تا مجموع فروش جهانی خود را در سه روز اول اکران به ۵۳٫۷ میلیون دلار برساند. موفقیت تجاری “۸ یار اوشن” یک پیروزی برای استودیوهای هالیوود است که در دو سال اخیر سعی کرده‌اند فیلم‌های موفق خود را با محوریت شخصیت‌های زن بازسازی کنند. این اتفاق در حالی روی داد که دو سال پیش فیلم پرهزینه “شکارچیان روح” با محوریت بازیگران زن، با وجود فروش افتتاحیه ۴۶ میلیون دلاری در نهایت ضرر کرد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، ساندرا بولاک، کیت بلانشت، آن هاتاوی، میندی کالینگ، سارا پالسن، آوکوافیانا، ریحانا و هلنا بونهام کارتر در “۸ یار اوشن” به کارگردانی گری راس بازی می‌کنند. بولاک در نقش دبی اوشن خواهر دنی اوشن ظاهر شده است که در سه فیلم “اوشن” به کارگردانی استیون سودربرگ، نقش او را جرج کلونی بازی کرد.

داستان از فرمول آشنای سری فیلم‌های “اوشن” پیروی می‌کند. دبی از زندان آزاد می‌شود و هدایت گروهی از زنان خلافکار حرفه‌ای را به عهده می‌گیرد. نقشه آن‌ها سرقت از مراسم مت گالا در نیویورک است که یکی از رویدادهای مهم دنیای مد است و هر سال در موزه متروپولیتن برگزار می‌شود.

“۸ یار اوشن” ۱۱ سال بعد از “سیزده یار اوشن” که در اولین آخر هفته اکران ۳۶٫۱ میلیون دلار فروخت، روی پرده سینماها رفته است. در مقایسه، “دوازده یار اوشن” دسامبر ۲۰۰۴ با ۳۹٫۲ میلیون دلار کار خود را شروع کرد، در حالی که “یازده یار اوشن” دسامبر ۲۰۰۱ در سه روز اول اکران ۳۸٫۱ میلیون دلار به دست آورد. با حساب نرخ تورم آن ارقام اکنون به ترتیب ۴۸٫۱ میلیون دلار، ۵۷٫۷ میلیون دلار و ۶۱٫۷ میلیون دلار شده است.

ریبوت زنانه “اوشن” در وبسایت سینمااسکور از سوی تماشاگران درجه B+ دریافت کرده است. سه فیلم قبلی نیز به همین شکل درجه B گرفتند.

“۸ یار اوشن” توانست به دو هفته صدرنشینی “سولو: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای” (Solo: A Star Wars Story) از شرکت‌های دیزنی و لوکاس فیلم پایان بدهد. تازه‌ترین ساخته ران هوارد این هفته ۱۵٫۱ فروخت و در رده دوم قرار گرفت. مجموع فروش داخلی فیلم ۱۷۶٫۱ میلیون دلار و فروش جهانی آن با حساب بازار آمریکای شمالی ۳۱۲٫۲ میلیون دلار شده است.

فیلم ابرقهرمانی “ددپول ۲” (Deadpool 2) از شرکت‌ فاکس قرن بیستم در چهارمین هفته اکران با ۱۳٫۶ میلیون دلار در رده سوم قرار گرفت. مجموع فروش داخلی فیلم به ۲۷۸٫۶ میلیون دلار و مجموع فروش جهانی آن به ۶۵۵٫۳ میلیون دلار رسیده است.

پرفروش ترین فیلم های سینمای آمریکا

تونی کولت در “موروثی”

از سوی دیگر، فیلم ترسناک و فراطبیعی “موروثی” (Hereditary) از شرکت A24 در اولین آخر هفته اکران در آمریکای شمالی در ۲۹۶۴ سینما ۱۳ میلیون دلار فروخت و فیلم چهارم هفته شد.

اولین تجربه کارگردانی آری آستر اولین بار در دنیا ژانویه پیش در بخش نیمه‌شب جشنواره ساندنس روی پرده رفت. تونی کولت در “موروثی” مقابل الکس وولف، میلی شاپیرو، آن داد و گابریل برن نقش‌آفرینی کرده است. داستان درباره خانواده‌ای است که بعد از مرگ سالارزن خانواده گرفتار می‌شود. منتقدان از فیلم استقبال کرده‌اند، اما تماشاگران در وبسایت سینمااسکور به آن درجه D+ داده‌اند.

“انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت” (Avengers: Infinity War) از دیزنی و مارول با ۶٫۸ میلیون دلار فهرست پنج فیلم پرفروش هفته را کامل کرد. مجموع فروش جهانی این فیلم از مرز دو میلیارد دلار گذشت که یک پیروزی دیگر برای دیزنی و مارول استودیوز است.

“هتل آرتمیس” (Hotel Artemis) از شرکت گلوبال رُد به عنوان سومین فیلمی که از این هفته به طور گسترده روی پرده سینماهای آمریکای شمالی رفته است، شروعی ناامیدکننده داشت و با تنها ۳٫۱ میلیون دلار در رده هشتم قرار گرفت.

پرفروش ترین فیلم های سینمای آمریکا

جودی فاستر و جف گلدبلوم در “هتل آرتمیس”

این فیلم اولین تجربه کارگردانی درو پیرس فیلمنامه‌نویس “آیرون من ۳” است و جودی فاستر، استرلینگ کی. براون، سوفیا بوتلا، جف گلدبلوم، زاکری کوئینتو و دیو باتیستا در آن بازی می‌کنند. داستان در آینده نزدیک در لس آنجلس روی می‌دهد و درباره یک پرستار (فاستر) است که برای کسانی که قرار است در آینده کلاه‌بردار شوند، یک بخش پزشکی مخفی راه‌اندازی کرده است.

در همین حال، “دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط کرده” (Jurassic World: Fallen Kingdom) از شرکت‌های یونیورسال و امبلین در سطح بین‌المللی شروع خوبی داشت و در ۴۸ بازار ۱۵۱٫۱ میلیون دلار به دست آورد (فیلم این هفته در چین اکران می‌شود.)

“دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط کرده” به کارگردانی خوان آنتونیو بایونا در همه بازارها در رده نخست جدول فروش قرار گرفت. فیلم از ۲۲ ژوئن در آمریکای شمالی روی پرده می‌رود.

کریس پرات و برایس دالاس هوارد در “دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط کرده” نقش‌های خود در فیلم قبلی را تکرار کرده‌اند. جاستیس اسمیت، جیمز کرامول، توبی جونز و جف گلدبلوم نیز در دنباله “دنیای ژوراسیک” (۲۰۱۵) می‌کنند که در دنیا ۱٫۶ میلیارد دلار فروخت.

جدول فروش فیلم‌ها در ایالات ‌متحده و کانادا (۸ تا ۱۰ ژوئن ۲۰۱۸)

 

رتبه

عنوان فیلم

فروش جمعه تا یکشنبه (میلیون دلار)

تعداد سالن

متوسط فروش در هر سینما (دلار)

مجموع فروش (میلیون دلار)

بودجه (میلیون دلار)

هفته اکران

۱

“۸ یار اوشن”

۴۱٫۵

۴۱۴۵

۱۰٫۰۱۲

۴۱٫۵

۷۰

۱

۲

“سولو: داستانی از جنگ‌های ستاره‌ای”

۱۵٫۱

۴۳۳۵

۳٫۴۹۶

۱۷۶٫۱

۳

۳

“ددپول ۲”

۱۳٫۶

۳۸۲۳

۳٫۵۷۰

۲۷۸٫۶

۱۱۰

۴

۴

“موروثی”

۱۳

۲۹۶۴

۴٫۳۹۹

۱۳

۱

۵

“انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت”

۶٫۸

۲۸۸۲

۲٫۳۷۲

۶۵۴٫۷

۷

۶

“دستخوش امواج”

۵

۳۰۱۵

۱٫۶۷۵

۲۱٫۷

۳۵

۲

۷

“باشگاه کتاب”

۴٫۲

۲۸۰۲

۱٫۴۹۹

۵۶٫۸

۴

۸

“هتل آرتمیس”

۳٫۱

۲۴۰۷

۱٫۳۰۹

۳٫۱

۱

۹

“ترفیع”

۲٫۲

۱۴۵۸

۱٫۵۲۳

۹٫۲

۲

۱۰

” Life of the Party”

۲٫۱

۱۸۴۲

۱٫۱۴۳

۵۰٫۲

۵

منبع: هنر آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا