اخبارسینمای ایرانهمه مطالب

اعتراض خانه سینما به رفتار فراقانونی صدا و سیما در زمینه نمایش خانگی

خانه سینما در نامه‌ای خطاب به وزیر ارشاد از او خواست در موضوع رفتار فراقانونی در زمینه نمایش خانگی همراه اصناف سینمایی باشد.
به گزارش فیلمروز ، این تشکل صنفی با ارسال نامه‌ای از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست همراهی را با صنوف سینمایی کرد.
متن نامه به شرح زیر است.
جناب آقای دکتر سید عباس صالحی
مقام محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

با سلام و احترام
در جهان امروز که بنیان تمدنی آن “بر تصویر” قرار گرفته؛ هنر تصویرگری و تصویرسازی بلاشک یک هنر برتر است. ملت بی تصویر مثل آن است که زبانی از زبانهای رایج دنیا را که مردم با آن سخن می‌گویند، نمی‌دانند.
مدتهاست که همکاران خلاق و کارورز ما در اصناف سینمای ایران، کارشناسان و دوستداران فرهنگ و هنر کشور نگرانی های جدی و دردمندانه خود را از آشوبناکی فضای تولید در بسترهای تولید و نمایش خانگی و فضای مجازی به روشهای گوناگون اعلام می کنند .
اتکای به قانون و رفتار قانونی اولین و ساده ترین روش حل معضلات است ، ما از جنابعالی در مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم بر حاکمیت قانون و روشهای قانونی مصرانه اقدام کنید و اجازه ندهید در ایامی که بحران کرونا هست و نیست پدیدآورندگان فرهنگی و هنری را در خطر قرار داده است و اکثریت عظیم همکاران ما با بحران بیکاری و بالتبع گرفتاری های معیشتی مواجه شده اند، رفتار فراقانونی و غیرکارشناسانه در زمینه نمایش خانگی و بسترهای جدید فراهم شده برای تولید را دچار بحران کند که بطور حتم در این مسیر حمایت‌های همه جانبه جامعه اصناف سینمایی کشور را نیز در کنار خود خواهید داشت.
هیأت مدیره خانه سینما در ادامه درخواست های صنفی اعضای خود و در حمایت تمام عیار از تقاضای آنان از جنابعالی می خواهد مسیر و فرصت جهش تولید را فراهم کنید . در غیر اینصورت می بایست به آینده و همکاران ما پاسخگو باشید.
یقین داریم جنابعالی که از فرهیختگان و دلسوزان هستید بر این امر مهر تأئید می زنید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا