اخباراخبارسینمای جهاننقد و یادداشتهمه مطالب

انیمیشن “هتل ترانسیلوانیا۳ در صدر پر فروش های سینماهای آمریکا

پر فروش ترین فیلم های این هفته سینمای آمریکا

سایت تحلیلی خبری فیلمروز: دراکولا و همراهان او در کمدی انیمیشن “هتل ترانسیلوانیا ۳” (Hotel Transylvania 3) در تعطیلات آخر هفته در سینماهای آمریکای شمالی موفق ظاهر شدند و در سه روز اول اکران، به‌راحتی فیلم اکشن “آسمان‌خراش” (Skyscraper) با بازی دواین جانسن را از پیش رو برداشتند.

“هتل ترانسیلوانیا ۳” تولید سونی پیکچرز انیمیشن با ۴۴٫۱ میلیون دلار فروش در ۴۲۶۷ سینما در فاصله روزهای جمعه تا یکشنبه در رده نخست جدول قرار گرفت، در حالی که “آسمان‌خراش” از شرکت‌های لجندری و یونیورسال در این مدت در ۳۷۸۲ سینما تنها ۲۵٫۴ میلیون دلار فروخت و فیلم سوم شد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، سومین فیلم مجموعه سینمایی “هتل ترانسیلوانیا” در ۴۴ بازار در سطح بین‌المللی ۴۶٫۴ میلیون دلار دیگر به دست آورد و مجموع فروش جهانی خود را به ۱۰۰٫۲ میلیون دلار رساند. “آسمان‌خراش” در ۵۷ بازار به فروش نه‌چندان درخور توجه ۴۰٫۴ میلیون دلار دست پیدا کرد، هرچند فیلم هنوز در چین اکران نشده است.

بازی‌های پایانی جام جهانی فوتبال در روسیه، برگزاری مسابقات تنیس ویمبلدون و مسافرت‌های تابستانی از عواملی بود که باعث در تعطیلات آخر هفته تماشاگران کمتری به سینماها بروند.

اولین “هتل ترانسیلوانیا” سپتامبر سال ۲۰۱۲ با ۴۳ میلیون دلار کار خود را آغاز کرد. آن فیلم که با بودجه‌ای ۸۵ میلیون دلاری ساخته شده بود، در نهایت در دنیا ۳۵۸٫۳ میلیون دلار فروش داشت. “هتل ترانسیلوانیا ۲” سپتامبر ۲۰۱۵ در اولین آخر هفته نمایش در ایالات متحده و کانادا ۴۷٫۵ میلیون دلار فروخت و رکورد بیشترین فروش افتتاحیه یک فیلم اکران‌شده در ماه سپتامبر را جابجا کرد. فروش جهانی آن فیلم ۴۷۳٫۲ میلیون دلار بود.

“هتل ترانسیلوانیا ۳” با بودجه‌ای حدود ۸۰ میلیون دلار ساخته شده است. آدام سندلر در فیلم بار دیگر بجای کنت دراکولا صحبت کرده است. این بار او تصمیم می‌گیرد با دوستانش عازم سفری دریایی شود و در این سفر به کاپیتان کشتی (کاترین هان) دل می‌بازد، کسی که از قضا فامیل و متحد وفادار ون هلسینگ، شکارچی خون‌آشامِ بدنام است.

سلنا گومز، اندی سامبرگ، کوین جیمز، دیوید اسپید، استیو بوشمی، کیگان- مایکل کی، مالی شانون و مل بروکس از دیگر صداپیشه‌های “هتل ترانسیلوانیا ۳” به کارگردانی گندی تارتاکوفسکی هستند که تماشاگران در وبسایت سینمااسکور به آن درجه A- داده‌اند.

پوستر فیلم آسمانخراش

فروش “آسمان‌خراش” بسیار کمتر از انتظار بود که شاید یکی از دلایل آن دیده شدن بیش از حد دواین جانسن در این اواخر است. (این فیلم بعد از “بی‌واچ”، “جومانجی: به جنگل خوش آمدید” و “وحشی‌گری”، چهارمین فیلم او در ۱۴ ماه گذشته است). “آسمان‌خراش” با بودجه‌ای بین ۱۲۵ تا ۱۲۹ میلیون دلار ساخته شده و میلیون‌ها دلار نیز هزینه تبلیغات آن شده است. فیلم برای بازگشت سرمایه خود باید در بازار بین‌المللی عملکردی فوق‌العاده داشته باشد که البته تا اینجا فروش آن در خارج از آمریکا ناامیدکننده بوده است. لجندری و یونیورسال امید زیادی به بازار چین دارند، جایی که “وحشی‌گری” فیلم قبلی جانسن اوایل سال در آنجا ۱۵۶٫۴ میلیون دلار فروخت که تقریباً نصف کل فروش خارجی فیلم بود.

سازندگان “آسمان‌خراش” – که با شعار تبلیغاتی “ملاقات جان‌سخت با آسمان‌خراش جهنمی” روانه سینماها شده است – امیدوار بودند این فیلم موفقیت تریلر اکشن “سن اندریاس” با بازی جانسن را تکرار کند که تابستان ۲۰۱۵ در اولین آخر هفته اکران به فروش قابل ملاحظه ۵۴٫۶ میلیون دلار دست پیدا کرد و به تقویت جایگاه جانسن به‌عنوان یک بازیگر نقش‌های اصلی کمک کرد. در عوض عملکرد “آسمان‌خراش” در اولین آخر هفته اکران از بیشتر فیلم‌های جانسن ضعیف‌تر بود، هرچند نه به بدی “بی‌واچ” در تابستان ۲۰۱۵ (۱۸٫۵ میلیون دلار) یا “Pain & Gain” در بهار ۲۰۱۳ (۲۰٫۲ میلیون دلار).

جانسن در “آسمان‌خراش” نقش رهبر سابق و معلول یک تیم نجات گروگان اف‌بی‌آی را بازی می‌کند که مسئولیت تأمین امنیت یک آسمان‌خراش در چین به او سپرده شده است. وقتی همسر او (نو کمبل) و فرزندانش بعد از یک عملیات تروریستی در بلندترین ساختمان دنیا گیر می‌افتند، او وارد عمل می‌شود.

“آسمان‌خراش” را راوسن مارشال تربر کارگردانی کرده است که سابقه همکاری با جانسن در کمدی اکشن “اطلاعات مرکزی” را دارد. تماشاگران در سینمااسکور به فیلم درجه B+ داده‌اند.

از سوی دیگر، فیلم ابرقهرمانی “انت-من و واسپ” (مرد مورچه‌ای و زنبورک / Ant-Man and the Wasp) از شرکت‌های دیزنی و مارول در دومین آخر هفته اکران با ۲۸٫۸ میلیون دلار در رده دوم جدول فروش فیلم‌ها در ایالات متحده و کانادا قرار گرفت. مجموع فروش داخلی “انت-من و واسپ” ۱۳۲٫۸ میلیون دلار و با حساب بازار بین‌المللی، مجموع فروش جهانی آن ۲۸۳٫۷ میلیون دلار شده است.

فیلم انیمیشن “شگفت‌انگیزان ۲” (Incredibles 2) از شرکت‌های دیزنی و پیکسار و “دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط کرده” (Jurassic World: Fallen Kingdom) از شرکت‌های یونیورسال و امبلین، فهرست پنج فیلم پرفروش هفته را کامل کردند.

جدول فروش فیلم‌ها در ایالات ‌متحده و کانادا (۱۳ تا ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۸)

 

رتبه

عنوان فیلم

فروش جمعه تا یکشنبه (میلیون دلار)

تعداد سالن

متوسط فروش در هر سینما (دلار)

مجموع فروش (میلیون دلار)

بودجه (میلیون دلار)

هفته اکران

۱

“هتل ترانسیلوانیا ۳”

۴۴٫۱

۴۲۶۷

۱۰٫۳۳۵

۴۵٫۳

۸۰

۱

۲

“انت-من و واسپ”

۲۸٫۸

۴۲۰۶

۶٫۸۵۷

۱۳۲٫۸

۲

۳

“آسمان‌خراش”

۲۵٫۴

۳۷۸۲

۶٫۷۳۸

۲۵٫۴

۱۲۵

۱

۴

“شگفت‌انگیزان ۲”

۱۶٫۲

۳۷۰۵

۴٫۳۷۸

۵۳۵٫۸

۵

۵

“دنیای ژوراسیک: قلمرو سقوط کرده”

۱۵٫۵

۳۶۹۵

۴٫۱۹۹

۳۶۳٫۲

۱۷۰

۴

۶

“اولین پاکسازی”

۹٫۱

۳۰۳۸

۳٫۰۰۵

۴۹٫۵

۱۳

۲

۷

“ببخشید مزاحمت شدم”

۴٫۲

۸۰۵

۵٫۲۸۹

۵٫۳

۲

۸

“سیکاریو: روز سولدادو”

۳٫۸

۲۰۰۶

۱٫۹۱۹

۴۳٫۲

۳۵

۳

۹

“عمو درو”

۳٫۲

۱۷۰۲

۱٫۸۹۵

۳۶٫۶

۳

۱۰

“۸ یار اوشن”

۲٫۹

۱۶۱۸

۱٫۷۹۹

۱۳۲٫۲

۷۰

۶

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا