تئاترهمه مطالب

دو نمایش “هولودومور” و “آشویتس زنان” در جشنواره تئاتر اوکراین

سایت تحلیلی خبری فیلمروز: جشنواره “ملپامونی تاوری” هر ساله در شهر خرسون کشور اکراین برگزار می شود، این دوره از جشنواره نخستین دوره پس از پشت سر گذاشتن قرنطینه های مربوط به بیماری کرونا خواهد بود
نمایش “هولودومور” به نویسندگی علی صفری و کارگردانی رها حاجی زینل روایتی متفاوت از سه واقعه بزرگ کشور اکراین خواهد بود، قحطی خودساخته استالین، وقایع شبه جزیره کریمه و انقلاب سال ۲۰۱۴ اکراین موضوعاتی است که در این نمایش مورد بحث قرار داده شده است.
امیر شمس، مهدی ابوحمزه، رها حاجی زینل، علی صفری، نازنین میهن، محمد پسندیده، سارینا آزاد میلانی، حسن محمدیان، مهدی عباسی و وستا جعفرنیا بازیگرانی هستند که در نمایش هولودومور حاجی زینل را همراهی می کنند.
نمایش آشویتس زنان به نویسندگی و کارگردانی علی صفری به موضوع اردوگاه های کار اجباری دوران نازی در جنگ جهانی دوم می پردازد، امیر شمس، رها حاجی زینل، نازنین میهن و سارینا آزادمیلانی بازیگران این را تشکیل می دهند.
همچنین روزبه اخوان در مقام طراح موسیقی، پدرام رضوانی در مقام طراح نور، رضا جاویدی در مقام عکاس و امین قنبری در بخش طراحی گرافیک در این دو اجرا همراه گروه تئاتر سه گانه خواهند بود.
گفتنی است این دو نمایش علاوه بر حضور در جشنواره “ملپامونی تاوری” طی ماه سپتامبر، اکتبر سال جاری راهی کیف شده و در سالن تئاتر پیچرسکی روی صحنه می روند.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا