اخبارجشنواره فیلم فجرسینمای ایرانهمه مطالب

اعلام اسامی داوران بخش سودای سیمرغ جشنواره سی و هفتم فجر

سایت تحلیلی خبری فیلمروز: پس از اعلام داوران بخش «نگاه نو»، دقایقی پیش داوران بخش «سودای سیمرغ» هم اعلام شدند.
.
محمد علی باشه آهنگر (کارگردان)، محمد بزرگ نیا (کارگردان)، پوران درخشنده (کارگردان)، ریما رامین فر (بازیگر)، محمود کلاری (مدیر فیلمبردار)، محمد احسانی (مدیر شبکه نسیم) و مهرزاد دانش (منتقد سینما) به عنوان داوران بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر انتخاب شدند.
.
پوران درخشنده که سال ۹۵ با «زیر سقف دودی» به جشنواره فجر آمد، در ۱۰ سال اخیر در سه دوره برگزاری جشنواره فجر به عنوان داور یا عضو هیات انتخاب حضور داشته است.
.
محمد بزرگ نیا کارگردان سینمای ایران که آخرین ساخته اش به «راه آبی ابریشم» در سال ۸۷ باز می گردد، تا کنون در ۱۰ دوره جشنواره فجر به عنوان داور و عضو هیات انتخاب حضور داشته است.
.
محمد علی باشه آهنگر که سال پیش با «سرو زیر آب» به جشنواره فجر آمد، در سال ۹۳ به عنوان داور بخش سینمای ایران و در سال ۹۲ و ۸۷ به عنوان داور بخش «نگاه نو» و فیلم های اول و دوم فعالیت می کرد.
.
محمود کلاری فیلمبردار با سابقه سینمای ایران که رکورددار دریافت سیمرغ بلورین فیلمبرداری از جشنواره فجر است، برای اولین بار است که در بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر به داوری فیلم های راه یافته می پردازد.
.
ریما رامین فر بازیگر سریال های «پایتخت» و «ابد و یک روز» برای اولین بار به عنوان داور بخش سودای سیمرغ معرفی شد.
.
محمد احسانی مدیر شبکه نسیم برای در ۵ سال گذشته برای سومین بار است که به عنوان داور جشنواره فجر انتخاب می شود.
.
مهرزاد دانش منتقد سینما هم به عنوان داور جشنواره امسال انتخاب شد تا یک منتقد در میان داوران جشنواره امسال حضور داشته باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا