اخبارسینمای ایراننقد و یادداشتهمه مطالب

یادداشت جلال سمیعی درباره احوالات سینمای ایران

۱. دعوای نوبت #اکران نوروز و پیشانوروز و پسانوروز بین فیلم‌های جدید ادامه دارد؛ برخی از فیلم‌ها و آدم‌ها چون به برخی بزرگواران متصل هستند، بیشتر ناز دارند؛ از سویی دیگر، تهیه‌کنندگان و کارگردان‌هایی تا اعتصاب غذا و تهدید به خودسوزی و اعلام مراحل مبارزات پیش رفته‌اند. یکی از آگاهان اطلاع داده است که پس از دو سال، هنوز معضل فیلم «عصبانی نیستم» ادامه دارد و دوستان چون پیگیر هستند، باید تا اطلاع ثانوی هر بار پنج دقیقه از فیلم را حذف کنند؛ آگاه مزبور می‌گوید با #این حذف‌ها فیلم به تیتراژ‌های اول و‌ آخر و چند دقیقه کلی می‌رسد و قابل نمایش خواهد بود.

۲. #لیلاحاتمی و مانی حقیقی در جشنواره فیلم #برلین بار دیگر حادثه آفریدند؛ در حالی که جهان دارد به دلایل مختلف دارد به ما افتخار می‌کند، لیلای موسوم به حاتمی از برخی مسائل داخلی انتقاد کرد و ما شرمنده شدیم؛ حقیقی اما از خبرنگاران خواست به جای پرسش از وضعیت سیاسی ایران، به فیلم بپردازند. قرار شد حاتمی و خبرنگاران و هنرمندان عزیز خارجی، در یک دوره آموزشی فشرده زیر نظر آگاهانی چون حاتمی‌کیا و مسئولان دلسوز کشور، حقایق ایران را بیاموزند.

۳. نامزدی‌ها و جوایز نامتعارف برخی از فیلم‌های ایرانی در به‌اصطلاح #جشنواره های خارجی، باید محکوم و جمع‌آوری شود؛ از مسئولان و رسانه‌های دلسوز درخواست رسیدگی و همان که خودشان می‌دانند، داریم.

۴. ابراهیم حاتمی‌کیا همچنان ادامه دارد؛ کارشناسان هنوز در حال رصد و تحلیل رفتارها و گفته‌های وی هستند، تا بالاخره ببینند از چه چیزی عصبانی است و به آرامش او کمکی کنند. اگر از مطالبات #این کارگردان اطلاعات دقیق‌تری دارید، دریغ نکنید؛ مرسی.

۵. یک موسسه‌ خوش‌نام و گم‌نام فرهنگی – هنری – اقتصادی که در امور خیریه و واردات فعال است، دنبال چند تهیه‌کننده و کارگردان افشاگر و جنگنده می‌گردد تا در تریبون‌های مختلف بتوانند حقوق مظلومان جهان را فریاد کنند؛ با ما در تماس باشید. داشتن سوابق برجسته غیرسینمایی، امتیاز ویژه دارد.

 

منبع : آی سینما

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا