تئاترهمه مطالب

اعلام اسامی نامزدهای”شب بازیگر” در جشن خانه تئاتر

 

اسامی نامزدهای شب بازیگر جشن خانه تئاتر اعلام شد.

به گزارش فیلمروز ، صبح سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه نشستی با حضور چند نفر از اعضای انجمن بازیگران خانه تئاتر و بهزاد فراهانی دبیر شب بازیگر در ساختمان جدید خانه تئاتر برگزار و علاوه بر اعلام اسامی نامزدها، نام پیشکسوتانی که در «شب بازیگر» مورد تقدیر قرار می‌گیرند، معرفی شد.

طبق اعلام سروش طاهری؛ داوران شب بازیگر در مرحله اول ۱۶۵ اثر دیده اند که ۳۷ نمایش به مرحله نهایی راه پیدا کردند و داوران نهایی این رویداد هم شامل بهزاد فراهانی، اصغر همت، شهرام کرمی، فریبا متخصص و فریدون محرابی هستند.

به گفته وی در بخش بازیگران مرد؛ ۱۵ نفر و در بخش بازیگران زن، ۱۰ نفر نامزد معرفی شده‌اند که از این بین، هشت نفر شامل ۶ بازیگر برتر زن و مرد، یک بازیگر خردسال و یک بازیگر ویژه جایزه می‌گیرند.

گلاب آدینه، نسیم ادبی، مانلی حسین پور، گلچهره سجادیه ، آوا شریفی، الهام شعبانی، گیتی قاسمی، ازیتا نوری وفا، ندا مقصودی و سوسن مقصودلو نامزدهای زن دریافت جایزه معرفی شدند. ‌ 

در بخش بازیگری مرد فرهاد آییش،وحید آقاپور، مرتضی اسماعیل کاشی، رضا بهبودی، اشکان خطیبی، هوتن شکیبا، خسرو شهراز، بهنام شرفی، هومن کیایی، حسین محب اهری، فرزین محدث، مجید نوروزی، مهدی وثوقی، وحید دهشکار و سیروس همتی نامزد شدند.
محمد شاکری بازیگر نوجوان نمایش «الیورتوئیست» هم‌ در این مراسم به عنوان استعداد جوان تقدیر می‌شود. 

در بخش دیگری از این نشست، دبیر شب بازیگر اعلام کرد که کبری ملکی از سنندج، سید محمد رییس زاده زیاوری که بالای ۹۰ سال سن دارد از تئاتر گیلان تقدیر خواهند شد.

از تئاتر تهران نیز محمد مطیع مورد تقدیر قرار می گیرد که البته در اروپاست ولی هماهنگی لازم شده است. 

به گفته بهزاد فراهانی؛ هنرمند دیگری که از او تقدیر خواهد شد، فهیمه رحیم‌نیا (همسر بهزاد فراهانی) است که این تقدیر با اصرار انجمن بازیگران و اینکه دیگر نوبت تقدیر از این هنرمند است، انجام خواهد شد.

در این نشست همچنین اعلام شد که در مراسم شب بازیگر؛ خانه تئاتر و صندوق هنرمندان پیشکسوت از پنج نفر جداگانه  تقدیر می کنند که این افراد شامل محمدعلی کشاورز، نصرت الله وحدت، شهلا ریاحی، پری امیر حمزه و بهزاد فراهانی می شود.

در ادامه پرستو کرمی‌ از اعضای انجمن بازیگران خانه تئاتر درباره اهدای جوایز سال ۹۶ گفت: در این مراسم سه بازیگر زن و سه بازیگر مرد و یک بازیگر ویژه معرفی می‌شوند و مراسم از ساعت ۱۷ روز شنبه (۱۵ اردیبهشت ماه) در تالار وحدت برگزار خواهد شد و به دلیل آنکه باید تا قبل از ساعت ۲۰، سالن تخلیه و برای برنامه بعدی آماده شود زمان کمتری در اختیار دست اندرکاران مراسم است و میزبانی از مدعوین از ساعت ۱۶ آغاز می‌شود.

مسعود رحیم پور نیز در این نشست گفت: هزینه مراسم ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شده، این در حالی است که هزینه همان شب تالار وحدت ۶۰ میلیون تومان است و این رقم، با پیگیری بهزاد فراهانی حاصل شد.

او افزود: همچنین با سه موسسه به عنوان اسپانسر همراهی شده که همکاری هایی همچون چاپ بولتن یا پذیرایی و گل آرایی را برعهده گرفتند ولی اسپانسری که پولی در اختیار انجمن قراردهد نداشتیم و آن پنج میلیون تومان هم از سوی خانه تئاتر پرداخت شده است.

بنا بر این گزارش، یکی از نکات اشاره شده در این نشست تغییر آیین نامه برای شب بازیگر بود که در آن با توجه به زیاد شدن تئاترهای خصوصی تمام نمایش ها داوری نشده اند و ملاکی برای حرفه ای بودن درنظر گرفته شده است از جمله اینکه عضو خانه تئاتر باشند یا شرایط عضویت را داشته باشند.

دراین راستا بهزاد فراهانی گفت: امکان اینکه سالی بیش از ۷۰۰ تئاتر دیده شود نیست چون هزینه لازم را برای آن نمی‌توانیم بپردازیم اما اگر مرکز هنرهای نمایشی بودجه ای برای این کار بدهد، می توانیم تمام آثار را داوری کنیم.

او درباره برخی انتقاداتی که ممکن است از سوی بازیگران شهرستان مطرح شود که چرا کارشان داروی نمی‌شود؟ پاسخ داد: بهتر است،دوستان به جای اینکه تهران را بهشت برین بدانند بیشتر فعالیت کنند ولی با این حال اگر خانه تئاتر در شهرستانها راه بیفتد، اقدام خواهد شد و فکر میکنم با همراهی جدیدی که با مدیر کل هنرهای نمایشی داریم، اتفاقات بهتری بی‌افتد

منبع: ایسنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا